Almanya'da hafta sonu hava durumu

Almanya'da hafta sonu hava durumu

Almanya'nın genelinde gök gürültülü fırtınalar çoğunlukla azalacak. Pazar günü de Almanya'da 19 ile 25 derece arasında bahar benzeri sıcaklıklar olacak.

Almanya'nın bazı bölgelerinde hafta sonu da hava rahatsız edici olabilir.

Cumartesi sabahı, gök gürültülü fırtınalar kuzeye doğru daha zayıf hareket edecek, ancak yine de şiddetli yağmur olacak. Gök gürültülü fırtınalar ayrıca Alpler'den güney Alp eteklerine doğru hareket edecek. Alman Hava Durumu Servisi'ne (DWD) göre, Almanya'nın genelinde gök gürültülü fırtınalar çoğunlukla azalacak.

SICAKLIKLAR NE OLACAK

Gün ilerledikçe, özellikle kuzeybatıda sağanak yağışlar yavaş yavaş azalacak. Güneş de özellikle sabah saatlerinde güney ve doğuda ortaya çıkacak. Burada şiddetli sağanak ve gök gürültülü fırtınalar ancak öğleden sonra gelişecek. Dolu ve fırtına ile birlikte izole gök gürültülü fırtınalar da olacak. Sıcaklıklar 19 ile 25 santigrat derece arasında olacak.

Pazar günü de Almanya'da 19 ile 25 derece arasında bahar benzeri sıcaklıklar olacak. Ancak gök gürültülü fırtına dalgası henüz tam olarak sona ermiş değil. Ancak şiddetli sağanak yağışlar ve gök gürültülü fırtınalar sadece kuzeydoğuyu etkileyecek, ülkenin geri kalanı ise çoğunlukla kuru ve güneşli kalacak.

ARTI49

HABERE YORUM KAT