Almanya'da "gider" faturasını müşteriye kesen restoran tepkilerin odağında: "Soyguncular..."

Almanya'da "gider" faturasını müşteriye kesen restoran tepkilerin odağında: "Soyguncular..."

Almanya'da bir restoran, verdiği hizmete ek bir ücret daha talep edince olanlar oldu.

Almanya'da artan maliyetlerden kaçışın yolunu "müşteriye faturalandırmada" bulan bir restoran, sosyal medyada tepkilerin odağı oldu. Bazı müşteriler, yaptıkları paylaşımlarla restoranı sert bir dille eleştirdi.

Baden-Baden'de bulunan restoran, Almanya'da ekonominin olumsuz gidişatına bağlı olarak artan maliyetleri bahane ederek, hizmet verdiği müşterilerden, ödeyecekleri hesaba ek olarak 3,50 Euro ek ücret alıyor.

29 Aralık'ta Löwenbräu isimli restorana giden ve 2 adet "Aperol Spritz" sipariş eden kadın, hesap fişinde ek ücreti görünce, Facebook'ta yaptığı paylaşımda şirket için "Soyguncu" ifadesini kullandı. Kadın müşteri, yaptığı paylaşımda "Baden-Baden şehir merkezini ziyaret ederken uyarı ve dikkat! Soyguncu enerji sabit ücreti!" ifadelerini kullandı.

Alman basınında çıkan haberlerde ise, restoran tarafından Noel'den önce bir açıklama yapıldığı ve şirketin uygulamayı öncesinden duyurduğu belirtildi. Restoran sahibi tarafından basına yapılan açıklamada, "Enerji sabit ücreti" olarak adlandırılan ek ücretin alınma nedeninin "maliyetlerin artması" olduğu dile getirildi.

ARTI49

HABERE YORUM KAT