Almanya'da Filistin eylemleri: Binlerce kişi katıldı

Almanya'da Filistin eylemleri: Binlerce kişi katıldı

Almanya'da Berlin ve Düsseldorf kentlerinde binlerce kişi sokaklara çıktı. Göstericiler, Filistin ile dayanışma amacıyla toplanırken, "Yaşasın Filistin", ve "Filistin'e Özgürlük" gibi pankartlar da taşıdı.

Almanya'nın başkenti Berlin'de ve Düsseldorf kentlerinde, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları protesto edildi.

Berlin'de "Filistin ile Dayanışma" adıyla düzenlenen gösteriye yaklaşık 1500 kişi katıldı.

Kreuzberg ilçesinin Hermann Meydanı'nda toplanan göstericiler, ellerindeki ışıldak ve ışıklı balonlarla İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını durdurması çağrısında bulundu.

Daha sonra Mehringdamm istikametine doğru yürüyüşe geçen göstericiler, "Hemen şimdi ateşkes" ve "Yaşasın Filistin" sloganları attı.

"FİLİSTİN'E ÖZGÜRLÜK" PANKARTI

Düsseldorf kentinde de Filistin halkıyla dayanışma amacıyla gösteri düzenlendi.,

Düsseldorf ana tren istasyonu yakınlarında bir araya gelen göstericiler, ellerinde Filistin bayrakları, dövizler ve sembolik tabut taşıyarak, "Filistin'e özgürlük" ve "Filistin'e yönelik saldırıları durdurun" sloganları attı.

Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı yürüyüşe, Filistinlilerin yanı sıra Türkler, Almanlar ve diğer milletlerden kişiler de katıldı.

Burada yapılan konuşmalarda, İsrail hükümetinin Filistin halkına uyguladığı zulüm anlatıldı, Filistin'e yönelik saldırıların durdurulması istendi ve saldırılara duyarsız kalan Batılı devletler eleştirildi.
Bini aşkın gösterici daha sonra şehir merkezine doğru yürüyüşe geçti.

Fotoğraf: Anadolu Ajansı

HABERE YORUM KAT