Almanya'da eğlence tatsız bitti: Polis 300 kişilik partiyi dağıttı... Sebep: Partidekiler, faşist Hitler için slogan attı!

Almanya'da eğlence tatsız bitti: Polis 300 kişilik partiyi dağıttı... Sebep: Partidekiler, faşist Hitler için slogan attı!

Almanya'da Ebersberg yakınlarındaki bir yılbaşı öncesi partisi tatsız bir hal aldı: 300 kişilik gruptan bazıları faşist "Hitler" lehine slogan atınca polis operasyon düzenledi!

Almanya'da; Erding, Poing ve Ebersberg müfettişliklerinden birkaç devriye, 31 Aralık Pazar günü gece yarısından kısa bir süre sonra, Ebersberg yakınlarındaki Neuhausen'de düzenlenen ve yaklaşık 300 kişinin katıldığı bir kasaba partisini bastı.

Polis, parti kalabalığının Nazi sloganları attığı ve "Hitler selamı" verdiği iddialarını doğruladı
Ingolstadt'taki Yukarı Bavyera Kuzey Polis Merkezi, yaşanan olayı doğruladı. Buna göre, bir kişinin mikrofon aracılığıyla kalabalığa "Sieg" diye bağırdığı ve konukların önemli bir kısmının yüksek sesle "Heil" diye karşılık verdiği söyleniyor.

Ayrıca Hitler selamlarını da içeren ilgili bir tanık raporu da bulunuyor.

Raporlara göre, bu aslında sağcı çevreden bir parti değildi. Ancak yine de suçun arka planı araştırılıyor. Polise göre, olay yerinde ilk etapta herhangi bir fail tespit edilemedi.

HİTLER SELAMI NEDİR

"Hitler selamı" verirken sağ elin parmakları birleştirilir, sağ kol kafa hizasında ileriye kaldırılır, gökyüzünü gösterir ve avuç içi yere paralel şekilde uzanır. Hitler selamı faşist Adolf Hitler'e itaati göstermek için benimsenen bir selam şekliydi. Hitler selamını yapmak, Nazi iktidarında siviller için de zorunluydu.

Günümüz Almanya'sında ise bu tür ırkçı ifadeler kullanmak ve paylaşmak yasak.

ARTI49

HABERE YORUM KAT