Almanya’da çok tuhaf şeyler yaşanıyor: Sağlık Bakanı Spahn’a ağır hakaretler

Almanya’da çok tuhaf şeyler yaşanıyor: Sağlık Bakanı Spahn’a ağır hakaretler

Bergisch Gladbach’taki bir klinik ziyareti sonrası Sağlık Bakanı Jens Spahn’a bir grup gösterici hakaret edip tükürdü.

Kuzey Ren Vestfalya eyaletindeki bir hastane ziyareti sonrası Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn polisin açıklamasına göre hakarete uğradı. Bakanlığın açıklamasında ise bakana tükürüldüğü ve küfür edildiği belirtildi. 

Olayın görüntülerinin yer aldığı bir videoda Hıristiyan Demokrat Birlik (CDU) partili Bakan Spahn’ın çevresindekilerle konuşmaya çalıştığı ancak protestocuların Alman Bakanı ıslıklayıp, yuhalamaları, bu arada ağır hakaretlerde bulunmaları dikkat çekti. Sağlık Bakanı Jens Spahn’ın ise hakaretler karşısında sinirlendiği ve yanıtlamak için yüzündeki maskeyi sert hareketlerle çıkardığı gözlendi.  

“DİYALOG ARAMALIYIZ, AMA...”

Konuya ilişkin Rheinische Post gazetesine konuşan Bakan Spahn “Korona politikamızdan memnun olmayanlarla diyalog aramalıyız, ancak bu şekilde bir arada kalabiliriz. Siyaset, gerçeği ipotek altına alamaz. Tartışmalar demokrasinin bir parçasıdır. Tabii bu, her iki taraf da dinlemeye istekli olursa işe yarar. Ama bağırıp çağırmak, tükürmek ve zorbalıkla bu iş yürümez” dedi. 

Öte yandan Bergisch Gladbach sorumlu bölge polisinden yapılan açıklamaya göre, 39 yaşındaki bir protestocunun Bakan Spahn’a tükürdüğüne dair bulgu söz konusu değil, ancak  bakana hakaretten hakkında suç duyurusunda bulunuldu. 

Bakan Spahn’ın aracı  geçen hafta da Wuppertal’da da iki kişi tarafından sıkıştırılarak engellenmiş, söz konusu kişiler hakkında suç duyurusunda bulunulmuştu.

+49 – BERGİSCH GLADBACH

HABERE YORUM KAT