Almanya'da artık birçok ATM'den geceleri para çekilemeyecek

Almanya'da artık birçok ATM'den geceleri para çekilemeyecek

Alman bankaları, müşterilerin dikkate alması gereken bir kısıtlama getiriyor. Artık belirli bir saat diliminden sonra para çekme işlemi gerçekleştirmek mümkün olmayacak.

Almanya'da bankalar müşterilerinin bankamatiklerden para çekme saatlerinde değişiklik yapma kararı aldı. Bu karar doğrultusunda, bazı bankalar belirli bir saat diliminden sonra para çekme işlemini kısıtlamaya karar verdi.

Özellikle gece saatlerinde, bankamatiklerden para çekme işlemlerine sınırlama getirilecek. Bankalar, güvenlik önlemlerini artırmak ve olası hırsızlık vakalarını önlemek amacıyla bu kısıtlamayı uygulamaya koyduklarını belirtti.

Bankaların yaptığı yeni düzenlemeler genellikle gece saat 22:00 veya 23:00'ten sonra, bankamatiklerden para çekme işlemini engelliyor. Bu saat dilimi, bankalara göre değişebiliyor.

Öte yandan birçok Sparkasse ve Volksbank şubesinde geceleri nakit çekiminin durdurulduğu bankalar tarafından bildirildi.

Almanya'da havaya uçurulan ATM sayısı artıyor

2021 yılında Almanya genelinde yaklaşık 400 ATM havaya uçurularak soygun yapıldı. Alman Bankalar Birliği'ne göre ATM'ler geceleri nadiren kullanılıyor. Ortalama olarak, küçük kasaba başına yaklaşık 30 nakit çekme işlemi bulunuyor.

ARTI49

HABERE YORUM KAT