Almanya'da aracınızda kırmızı etiket görürseniz ne yapmanız gerekiyor: 100 bin Euro'ya kadar para cezası var

Almanya'da aracınızda kırmızı etiket görürseniz ne yapmanız gerekiyor: 100 bin Euro'ya kadar para cezası var

Almanya'da araçtaki kırmızı etiket bir sorun ve muhtemelen yüksek para cezaları anlamına gelir. Peki, kırmızı noktanın arkasında tam olarak ne var?

Almanya'da aracınızdaki kırmızı bir çıkartma pek çok sorun anlamına geliyor. Peki, kırmızı noktanın arkasında tam olarak ne var?

Ön camdaki kırmızı bir etiket, söz konusu aracın kayıtlı olmadığını ve dolayısıyla yola çıkmaya elverişli olmadığını belirtiyor. Bu etiketler genellikle sakin yerleşim bölgelerinde veya ana yolların ve sanayi bölgelerinin kenarlarında bulunur ve polis veya bir yetkili tarafından yapıştırılır. Bu işlem ya bölge sakinlerinden gelen bilgiler doğrultusunda ya da araçta kusurlar tespit edildiği için yapılabilir.

POLİS ARACI KALDIRABİLİR

Kırmızı nokta, yetkililerin sorumlu kişiden aracı bir ay içinde kamuya açık yollardan kaldırmasını talep etmesi anlamına geliyor. Bu talebe uyulmaması halinde, araç bir ay sonra yetkililer tarafından tehlikeli mal ve atık olarak sınıflandırılacak ve böylece polis, aracın kaldırılmasını sağlayabilir.

Aracın çekilmesi ve imha edilmesi masrafları araç sahibi tarafından karşılanır. Kamuya açık trafik alanlarında geçerli plakası olmayan araçların park edilmesi de 10.000 Euro'ya kadar para cezasına neden olabilir. Münferit durumlarda 100.000 Euro'ya varan para cezaları da uygulanıyor.

Sadece plaka numarasını silmek sizi para cezasından korumaz. Polis daha sonra araç sahibini çevrede arayabilir.

Bu nedenle, aracında kırmızı bir etiket fark eden herkes, gereksiz para cezaları ve masraflardan kaçınmak için hızlı hareket etmeli. Bu durumlarda yerel araç tescil ofisinizle mutlaka iletişime geçmelisiniz.

ARTI49

HABERE YORUM KAT