Almanya'da arabası olanlara kötü haber: Daha fazla para ödeyeceksiniz

Almanya'da arabası olanlara kötü haber: Daha fazla para ödeyeceksiniz

Almanya’da araç sigortası fiyatları önemli ölçüde artacak.

Almanya’da genel enflasyon oranı yeniden düşmüş olsa da araç sigortası fiyatları önemli ölçüde artacak. Belirli koşullar altında, sürücülerin sigorta şirketlerini değiştirmeleri faydalı olabilir.

t-online.de'ye göre, sigortacılar fiyat artışını daha yüksek giderlerle gerekçelendiriyor. Enflasyon nedeniyle artan onarım ve malzeme maliyetleri bu yıl sigortacıların zarar etmesine neden oldu.

YÜZDE 13’LÜK ARTIŞ

Karşılaştırma portalları çift haneli fiyat artışlarından söz ediyor. Verivox.de ortalama yüzde 13'lük bir artış açıkladı.

Kişisel sigortanızın ne kadar pahalanacağı sigorta türüne göre değişir. Artış üçüncü şahıs sorumluluk, kısmi veya tam kapsamlı sigortaya sahip olmanıza bağlı olarak değişebilir. Önümüzdeki yılın prim faturaları genellikle Kasım veya Aralık ayında gelir.

Prim faturaları geldiğinde, sürücülerin genellikle yine de fiyatları karşılaştırma ve gerekirse sigorta değiştirme zamanı gelmiştir.

Sürücülerin önemli ölçüde daha ucuz sigorta bulma şansı pek yüksek değil. Artış muhtemelen tüm sigortacıları aşağı yukarı eşit şekilde etkileyecektir.

Bununla birlikte, sürücüler sigorta şirketlerini değiştirerek artışı bir miktar azaltabilirler.

ARTI49

FOTOĞRAF: Unsplash

HABERE YORUM KAT