Almanya'da aile hekimleri korona virüs aşısına başlıyor

Almanya'da aile hekimleri korona virüs aşısına başlıyor

Almanya'da korona aşılarının başlamasından üç ay sonra aile hekimleri devreye giriyor

Almanya'da koronavirüs aşılamasının yavaşlamasının ardından aşılama kampanyasının ikinci aşaması başlıyor. Almanya bu hafta ülke çapında 35.000 aile doktorunun koronavirüs aşılamasına katılmasını başlatmak istiyor.

Aşılama kampanyasının Aralık ayı sonunda başlamasından bu yana, aşılar şimdiye kadar ülke çapında 430 aşılama merkezinde uygulandı.

İlk haftada, tüm aile hekimliği merkezleri 940.000 doz aşı alabilecek.

PKV Derneği direktörü ''Aşılama kampanyasının aile doktorları tarafından başlatılması doğru bir adımdır, ancak korona aşısını mümkün olan en kısa sürede mümkün olduğunca çok insana ulaştırmak adına yeterli değildir " açıklamasında bulundu. "Siyasiler bir sonraki adımı hazırlamalı ve önümüzdeki birkaç hafta içinde aşı teslimatları beklendiği gibi arttıkça şirketlere ve diğer tüm doktor ve dişçi gruplarında aşılamaya izin vermelidir.'' dedi

Sağlık Bakanı Jens Spahn (CDU), Mart ayı sonunda şirket doktorlarının sadece aile doktorlarından sonra aşılama kampanyasına katılmaları gerektiğini söyledi. Yaşlı insanlar henüz korunmadığı sürece genç şirket çalışanlarını aşılanmasının zor olacağı ifadelerini kullandı.

Artı49 Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT