Almanya'da 8 milyon euro’luk vurgun yapmıştı: Yasemin Gündoğan 3 yıl sonra yakalandı

Almanya'da 8 milyon euro’luk vurgun yapmıştı: Yasemin Gündoğan 3 yıl sonra yakalandı

Yasemin Gündoğan, Almanya'da 8 milyon euro'luk vurgun yapmıştı. Son olarak Marmaris'te görünen Gündoğan, 3 yıldır İnterpol tarafından aranıyordu. Gündoğan, Almanya’ya adım attığı gibi yakalandı.

Almanya'da lisede aşçılık ve dondurmacılık eğitimi alan Türk kızı Yasemin Gündoğan, bir süre kafelerde dondurmacı olarak çalıştı. 2019 yılında para taşıma şirketi olan Loomis Deutschland'da işe başladı ve soygun için düğmeye bastı.

Merkez Bankası'ndan transfer edilen paraları bankalar için paketlemek ve ATM için para kasetlerini doldurmakla görevli Gündoğan, aynı vardiyada görev yapan güvenlik personeli Henning Behrens ile yakınlaştı. Tanınmamak için sosyal medya hesaplarından tüm fotoğraflarını kaldıran Gündoğan, 5 yıl önce çektirdiği birkaç fotoğrafı bilinçli olarak silmedi.

21 Mayıs 2021'de milyonluk vurgun için düğmeye bastı. Para aktarım masasına geçen genç kız, diğer günlerden farklı olarak yanına iki konteyner aldı. ATM kasetlerini dolduran, bankalara aktarılacak para torbalarını paketleyen Gündoğan, 20 milyonluk aktarımı gerçekleştirirken bir taraftan da düzenli olarak diğer konteynere para attı.

Diğer taraftan Gündoğan'ın çocukluk arkadaşı Büşra Satılmış, evine 18 kilometre uzaklıktaki Spandau bölgesinde hizmet veren araç kiralama merkezinden siyah bir minibüs kiraladı. Ardından, Bremen'de kimliği henüz tespit edilemeyen kişi veya kişilerce siyah bir minibüse ait HB-DW 143 nolu plaka çalındı.

Çalınan plaka N-6 otoyolunda bir depoda, kiralanan aracın plakasıyla değiştirildi. Tarihler 21 Mayıs'ı gösterdiğinde ise çalıntı minibüsle Loomis şirketine giriş yapan Büşra Satılmış, 21:15 sıralarında Yasemin Gündoğan ve 8 milyon euroyu alarak bölgeden uzaklaştı.

N-6 otobanına yönelen araç, tekrar kiralanan depoya giriş yaptı. Çalıntı plaka sökülerek orijinal plaka tekrar takılan araç, sabaha karşı 8 milyon euro ile Viyana'ya doğru yola çıktı.

Yasemin Gündoğan'ı taşıyan araç Viyana'ya ulaştığında İzmir'de kurdukları çağrı merkezleriyle yüzlerce yaşlı Alman vatandaşını dolandıran şebeke üyeleriyle bağlantıya geçildi.

Sabah’tan Ümit Erkan Demircan’ın haberine göre, Yasemin Gündoğan'ın Bremen Havalimanı'nda yakalandığı ortaya çıktı. Gündoğan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

HABERE YORUM KAT