Almanya'da 43 yıllık dosya yeniden açıldı: 300 erkekten DNA örneği istendi

Almanya'da 43 yıllık dosya yeniden açıldı: 300 erkekten DNA örneği istendi

Almanya'da polis, 43 yıllık bir cinayet dosyası yeniden açtı: 13 yaşındaki Sonja Hurler'ın kaybolduğu yerin yakınlarında yaşayan yaklaşık 300 erkekten tükürük örneği istendi...

Üç ay önce polis, 13 yaşındaki Sonja Hurler'ın 43 yıllık cinayet dosyasını yeniden açtı. Sebep ise yeni DNA izleri. Şimdi polis, yaklaşık 300 erkekten tükürük örneği vermelerini istedi.

Kempten (Bavyera) polisi şu anda mevcut soruşturmaya göre olası şüpheli olan erkeklerden tükürük örneklerinin çoğunu aldı.

Bunlar, 13 yaşındaki kızın kaybolduğu yerin yakınlarında yaşayan yaklaşık 300 erkek...

BİRİ HARİÇ HEPSİ GÖNÜLLÜ OLDU!

Polise göre, halen Allgäu bölgesindeki Kempten ve çevresinde yaşayan erkeklerin biri hariç hepsi tükürük testine katılmaya gönüllü oldu.

Bild'in aktardığına göre, alınan numunelerin sonuçları hakkında henüz bir şey söylenemiyor. Polis hala laboratuvar sonuçlarını bekliyor.

Seri soruşturma, polisin geçen yılın Kasım ayı sonunda olayla ilgili yeni bir DNA izine ulaşmasının ardından başlatıldı.

Sonja Hurler 1981 yılında Kempten'de kaybolmuştu. Annesiyle tartıştıktan sonra gece vakti yaya olarak büyükannesinin evine doğru yola çıktı. Ancak küçük kız oraya hiç varamadı. Cesedi daha sonra bir ahırın yanında bulundu. Kız, cinsel saldırıya uğramıştı.

ARTI49

HABERE YORUM KAT