Almanya'da 133 yıllık şirket kapandığını duyurdu

Almanya'da 133 yıllık şirket kapandığını duyurdu

Baden-Württemberg'den bir aile şirketi, kapandığını duyurdu. Çelik ve yapı malzemeleri ticaretinde uzmanlaşan şirket, 100 yılı aşkın bir geçmişe sahipti...

Almanya'da iflaslar devam ediyor.

Baden-Württemberg'de bulunan Eisen Thiermann GmbH & Co. KG, Wangen im Allgäu kapandığını duyurdu. Aile şirketi, 133 yıllık bir geçmişe sahipti.

Kapanma kararı 22 Şubat 2024 tarihinde yapılan bir çalışma toplantısında açıklandı. Halihazırda şirketi yöneten dördüncü nesil olan yönetim, sadece zararın öngörüldüğü bir dönemde ciroda ve gerekli yatırımlarda daha fazla düşüşün şirketi istikrarsız bir duruma sokacağını fark etmek zorunda kaldı.

CANLANMA GÖZÜKMESİNE RAĞMEN...

Yönetici Ortak Markus Thiermann, 1990'ların sonunda yaşanan ve Wangen'deki perakende mağazalarının ve bir inşaat tüccarının kapanmasına yol açan ekonomik kriz gibi geçmişte yaşanan zorlukları hatırlattı. Koronavirüs pandemisi sırasında inşaat malzemeleri ticaretinde geçici bir canlanma yaşanmasına rağmen, Eisen Thiermann için gelecek kasvetli görünüyordu.

İflas ve çalışanlar için ağır sosyal sonuçlardan kaçınmak için kapanış kaçınılmaz olarak sunuldu. Buna göre, şirketin kalan 32 çalışanı ihbar sürelerinin sonuna kadar tam maaşla serbest bırakılacak.

YENİ SİPARİŞ KABUL EDİLMEYECEK

August Thiermann GmbH & Co. KG'nin resmi olarak feshedilmesi ve tasfiyenin başlaması 22 Şubat 2024 olarak belirlendi. Şirket mevcut siparişlerini işlemeye devam ederken, stokta hala mal bulunmadığı sürece yeni sipariş kabul edilmeyecek. Şirketin web sitesinde yönetim, çalışanlarına, müşterilerine ve tedarikçilerine geçtiğimiz on yıllar boyunca gösterdikleri sadakat için şükranlarını sundu.

ARTI49

HABERE YORUM KAT