Almanya'da 120 yıllık şirket iflas etti

Almanya'da 120 yıllık şirket iflas etti

Sachsen Guss GmbH dökümhanesi iflas etti, şimdi Chemnitz bölgesindeki yaklaşık 800 çalışanın geleceği belirsiz.

120 yılı aşkın bir sürenin ardından Sachsen Guss dökümhanesi iflas etti. Chemnitz bölgesindeki yaklaşık 800 çalışanın geleceği şu anda belirsiz.

Şirketin geçmişi bir asırdan daha eskiye dayanıyor. Ancak şimdi geleneksel şirket ciddi mali sorunlarla karşı karşıya.

YENİDEN YAPILANDIRILACAK

Koruyucu bir kalkan prosedürü şirketin yeniden toparlanmasını ve kendini istikrara kavuşturmasını belki sağlayabilir. Bu durum Mitteldeutscher Rundfunk (MDR) tarafından bildirildi. İflas işlemlerinde, yeniden yapılandırmayı denetlemek ve alacaklıların çıkarlarını korumak için tarafsız bir kayyum atanacak. İşlemlere rağmen, yönetim iş kararlarından sorumlu olmaya devam edecek.

Şirket önümüzdeki üç ay içerisinde danışmanlarla birlikte kapsamlı bir yeniden yapılandırma planı üzerinde çalışacak. Bu süre zarfında dökümhane faaliyetleri normal şekilde devam edecek. Şirketin sorunları bir yandan yüksek hammadde ve enerji fiyatlarından, diğer yandan da rüzgar enerjisi piyasasındaki çöküşten kaynaklanıyor.

Sachsen Guss GmbH 1898 yılında kuruldu ve son yıllarda ağırlıklı olarak rüzgar türbinleri için parçalar olmak üzere makineler için döküm kalıpları sunuyor.

ARTI49

HABERE YORUM KAT