Almanya'da 10 yıllık restoran, ilginç bir bahaneyle havlu attı: Patronun üretilen yiyeceklere alerjisi var

Almanya'da 10 yıllık restoran, ilginç bir bahaneyle havlu attı: Patronun üretilen yiyeceklere alerjisi var

Oststeinbek'te hizmet veren bir restoran, ortaklardan birinin gıda alerjisi nedeniyle kapandığını duyurdu.

Almanya'nın Schleswig-Holstein eyaletine bağlı Stormarn bölgesinin Oststeinbek semtinde, yaklaşık 10 yıldır hizmet veren bir restoran, ilginç bir bahaneyle kapatıldı. Kapanma gerekçesi olarak, restoranın iki ortağından birinin, işletmede üretilen gıdalara alerjisi olduğu ileri sürüldü.

"Avantgarde" isimli restoran, yaklaşık 10 yıldır, Oststeinbek'de hizmet veriyordu. İşletmeciler tarafından sosyal medya platformlarında yapılan duyuruyla, restoranın bu ayın sonu itibariyle kapanacağı belirtildi. Gerekçe olarak ise, kardeş olan iki patrondan biri olan Romiou Shaikh'in, restoranda üretilen yiyeceklere alerjisi olduğu dile getirildi.

Alman basınında, son zamanlarda sağlık sorunlarıyla mücadele eden işletmecinin, daha fazla aynı sektörde devam etmek istemediği kaydedildi.

Patron kardeşler, sosyal medyada yaptıkları duyuruyu, "Bunca yıldır hikayelerinizin bir parçası olduk, unutulmaz anlar için bir buluşma yeri olduk. Oststeinbek'te geçirdiğimiz harika yıllar için teşekkürler" notuyla paylaştı.

ARTI49

HABERE YORUM KAT