Almanya ülkeye giriş yapan herkesten belge isteyecek

Almanya ülkeye giriş yapan herkesten belge isteyecek

Alman Der Spiegel dergisi, Almanya'nın bu hafta sonu ülkeye giriş yapacak olan kişilerin koronavirüs atlattığına dair yada koronavirüs negatif test sonucu isteyeceğini duyurdu.

Alman Der Spiegel dergisi, Almanya’nın bu hafta sonundan itibaren ülkeye giriş yapanlardan hastalığı atlattığına dair bir belge ya da Covid-19 aşı belgesi veya negatif test sonucunun belgesini isteyeceğini duyurdu.

Sözcü'de yer alan habere göre: Sağlık Bakanlığı’nın planını okurlarına duyuran dergi, özellikle Almanya’nın bölgesel ve ulusal liderlerinin turistlerin gittiği ülkelerde vakaların artmasıyla birlikte bu kararı aldığının altını çizdi. Almanya’da dördüncü dalganın önüne geçilmesi için bu adımın atıldığı belirtilirken belgede, “Almanya’da şu an bulaşma oranı diğer ülkelere göre düşük. Seyahatlerin artması bu durumu bir trend haline getirebilir” ifadesine yer verildi.

Almanya, daha önce sadece “riskli” bölgelere gidenlerden bu belgeleri istiyordu. Ülkeye havayolu ile giriş yapanlarla karayolu ile giriş yapanların farklı uygulamalara tabi olduğu da belirtildi.
 

HABERE YORUM KAT