Almanya ile Türkiye 7 Ekim'de Köln'de hazırlık maçı yapacak

Almanya ile Türkiye 7 Ekim'de Köln'de hazırlık maçı yapacak

Federal Almanya A milli futbol takımıyla Türkiye A milli futbol takımı, yeni döneme hazırlık için Köln'de özel bir maçta karşı karşıya gelecek.

Futbolda koronavirüs nedeniyle durdurulan uluslararası karşılaşmalar yeniden başlıyor. Alman Futbol Federasyonu'nun (DFB) resmi sitesinden yapılan açıklamada, Federal Almanya A milli futbol takımının 7 Ekim'de Türkiye ile 11 Kasım'da da Çek Cumhuriyeti ile birer hazırlık maçı yapacağı belirtildi.

Açıklamada, Alman milli takımının 2020 yılı maç takviminin tamamlandığına işaret edilerek, her iki karşılaşmanın da resmi UEFA takvimine entegre edildiği bildirildi.

Almanya A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw de siteye verdiği demeçte, “Sonbaharda gençleştirilmiş takımımızı görmek için milli maçları kullanmak istiyoruz. Türkiye ve Çekya spor açısından çok ilginç rakipler. Uluslar Ligi'ndeki karşılaşmalara ek olarak bu iki maç ekibimizin gelişimi hakkında önemli bilgiler verecek. Maçlar için şimdiden heyecan duyuyorum ve sonbaharda izleyici önünde oynayabileceğimizi umuyorum” diye konuştu. 

+49 – BERLİN

FOTO:  Edoardo Busti on Unsplash

HABERE YORUM KAT