Almanya bu skandalla çalkalanıyor: Kadın yardımcılarını duş alırken gizlice görüntülemiş

Almanya bu skandalla çalkalanıyor: Kadın yardımcılarını duş alırken gizlice görüntülemiş

Almanya'da bir futbol hakeminin maç sonraları duş alan kadın yardımcılarını gizlice görüntülediği ortaya çıktı. Adam, yalnızca 3 bin 500 Euro'luk bir para cezasıyla kamu davasından kurtuldu. Mağdurlar peş peşe tazminat davası açıyor.

Almanya'nın Aşağı Saksonya eyaletinde ortaya çıkan skandal tepkilere neden oldu. İddiaya göre yerel futbol liginde görev yapan hakemlerden biri yıllarca, maç sonraları duş alan kadın yardımcılarını gizlice videoya aldı. 28 yaşındaki hakemin, 2018-2021 yılları arasında, bazıları reşit olmayan dokuz kadın yardımcısını kaydettiği iddia ediliyor.

HAZ'da yer alan habere göre, olay adamın eski bir kız arkadaşının akıllı telefonundaki videoları keşfetmesiyle ortaya çıktı. Asistanlar duş alırken ve üstlerini değiştirirken gizlice filme alınmış, hakem de akıllı telefonunu kadınların soyunma odasında bulunan bir spor çantasına saklamış. Cep telefonu kamerasının lensi dikkat çekmeyecek şekilde duşlara doğrultulmuştu.

Kayıtların ortaya çıkmasının ardından mağdurlardan bazıları adamı polise ihbar etmiş, polis de adamın evinde arama yapmıştı. Cep telefonuna ve veri depolama ortamına el konuldu.

SÜREKLİ KAMERA ARAYAN MAĞDUR VAR

İddiaya göre şahıs, Aşağı Saksonya Futbol Federasyonu'ndaki tüm görevlerinden istifa etti ve kamu davası açılmaksızın 3 bin 500 Euro para cezasına çarptırıldı.

Suçların sonuçlarından hala muzdarip olan mağdurlar, şimdi tazminat davası açıyorlar. Mağdurlar üzerindeki psikolojik etkinin ağır olduğu söyleniyor. Bir mağdur HAZ'a, "sürekli kamera aradığını ve oyun aralarında artık duş alamadığını" söyledi.

Mağdur kadınlar, kayıtları yaymadığını söyleyerek özür dileyen hakemi affetmeyeceklerini dile getiriyorlar.

ARTI49

HABERE YORUM KAT