Almanların ''rötar'' kâbusu

Almanların ''rötar'' kâbusu

"Travelperk" tarafından yapılan bir ankete göre Almanya'da tren ve uçuşların dakikliği ile ilgili birçok kişi sıkıntı yaşadı.

Gecikmeler, fırtınalar, grevler sebebiyle iş seyahatinde olan beş kişiden neredeyse dördü bu yıl aksamalarla uğraşmak zorunda kaldı.

''Travelperk" tarafından Almanya'dan 1.000 yolcuya tren veya uçakla yapılan iş seyahatlerinde düzensizliklerle ilgili yapılan bir ankete göre vatandaşların büyük bir çoğu iptal ve rötarlarla uğraşmak zorunda kaldı.

Almanya'da Mart'tan Eylül'e kadar incelenen dönemde uçuşların yalnızca yüzde 43'ü zamanında kalktı. Uçuş verilerinin değerlendirilmesinden sonra ABD ve Hindistan yaklaşık yüzde 70 oranında daha iyi durumda. Almanya'da uçuşların iptal oranı yüzde üç oldu.

Katılımcıların yüzde 42'si bir saat veya daha fazla gecikme yaşadı. Yüzde 28'i kaçırılan bağlantılardan şikayetçiydi ki bu diğer ülkelerle karşılaştırıldığında oldukça yüksek bir rakam. Bunların beşte biri fırtınadan kaynaklanan aksaklıklar, iptaller ve grevlerden etkilendi. Bunun en son örneği, tren makinistleri sendikası GDL'nin Deutsche Bahn'da Perşembe akşamına kadar sürecek olan uyarı grevi.

ARTI49
Fotoğraf:Unsplash

HABERE YORUM KAT