Almanlar kura çekiminden memnun: "Ölüm grubu"ndan kurtulduk

Almanlar kura çekiminden memnun: "Ölüm grubu"ndan kurtulduk

EURO 2024'ün kura çekiminden Almanlar epey hoşnut. Grupta yer alan ülkelere sevinen Almanlar, Almanya'nın "ölüm grubunda" yer almamasının kendilerini rahatlattığını ifade etti.

EURO 2024'ün kura çekimi Almanya'nın Hamburg kentindeki Elbphilharmonie Konser Salonu'nda yapıldı.

A Grubu'nda yer alan Almanya; İskoçya, Macaristan ve İsviçre ile karşılaşacak.

Alman medyası ise grupta yer alan ülkelere sevinirken, Almanya'nın "ölüm grubunda" yer almamasının kendilerini rahatlattığını ifade etti.

KİMLERİ TEHLİKE OLARAK GÖRÜYORLAR

Alman Bild, "Evimizdeki Avrupa Şampiyonasında şanslı grup. Biz bile ilerleyebiliriz!" başlığını atarken, gazeteye göre, Alman milli takımı sadece "İngiltere, İtalya ve İspanya'nın tehdit oluşturduğu" son 16 turunda tehlike altında olacak.

Alman spor dergisi Kicker ise, "Yeni teknik direktör Julian Nagelsmann ve milli takım için A Grubu'nda ilerlemek, bir hedeften çok bir görev" diye yazdı. Alman futbol dergisi için gruptaki rakiplerin hepsi "çözülebilir görevler" durumunda.

"ÖLÜM GRUBU"NDAN KURTULMAK

Süddeutsche Zeitung ise, "Almanya Milli Takım kadrosu, gruplardan sonraki aşamada rakipleri belirlendiğinde başa çıkılabilir rakiplerle karşılaşacağını umabilir" diye belirtirken, "Münih'teki açılış maçında, binlerce İskoç geldiğinde önemli bir olay yaşanacak" diye de ekledi.

Die Zeit da çekilen kuradan epey memnun. Gazete, "ölüm grubundan" kurtulduklarını belirtirken, "Almanya grupların seçiminde çok daha zor zamanlar geçirebilirdi" diyerek rahat bir grupta olduklarını ifade etti.

AÇILIŞ MÜNİH'TE KAPANIŞ BERLİN'DE!

14 Haziran-14 Temmuz 2024 tarihlerinde düzenlenecek EURO 2024, Almanya'daki 10 şehirde gerçekleştirilecek. EURO 2024'e Almanya'nın Berlin, Köln, Münih, Frankfurt, Hamburg, Dortmund, Leipzig, Gelsenkirchen, Stuttgart ve Düsseldorf şehirleri ev sahipliği yapacak.

Şampiyonanın açılış maçı Münih'teki Allianz Arena, final karşılaşması ise Berlin'deki Olimpiyat Stadı'nda oynanacak.

ARTI49

Fotoğraf: AA

HABERE YORUM KAT