Almanlar iklim protestoları hakkında ne düşünüyor ?

Almanlar iklim protestoları hakkında ne düşünüyor ?

İklim hareketi Fridays for Future, iklim krizinin ölümcül sonuçlarına karşı grev çağrısında bulunuyor, peki Almanlar bu protestolar hakkında ne düşünüyor ?

Yapılan bir ankete göre Almanların çoğunluğu iklimin korunmasına yönelik gösterilerin iyi olduğunu düşünüyor ancak birçoğu bu tür protestoların etkinliğinden şüphe ediyor.

ZDF'nin yeni siyasi barometresinde iklim gösterilerini yüzde 65 desteklerken yüzde 29 desteklemediğini söyledi, yüzde 16'sı iklimin korunması konusunda çok şey başarılabileceğine inanıyor. Yüzde 59'u “çok fazla bir şey yapmadığını”, yüzde 23'ü ise hiçbir şey yapmadığını düşünüyor.

Almanya'da 250'ye yakın noktada gösteriler

İklim koruma hareketi Fridays for Future, bu Cuma günü Almanya'da yaklaşık 250 noktada gösterilerle politikacılardan küresel ısınmaya karşı mücadelede daha fazla kararlılık talep etmek istiyor. Kömürden, petrolden ve gazdan hızlı bir şekilde çıkış talebiyle, dünyanın dört bir yanındaki okullarda yüzlerce miting ve sözde iklim grevi planlanıyor.

Siyasi barometre için, Mannheim Seçim Araştırma Grubu 12-14 Eylül tarihleri arasında Almanya'da 1.201 uygun seçmenle anket yaptı. Anket, Almanya'da oy kullanma hakkına sahip nüfusu temsil ediyor.

HABERE YORUM KAT
1 Yorum