Almanlar Hakkari'de dağ kayağı yaptı: "Bundan sonra da geleceğim"

Almanlar Hakkari'de dağ kayağı yaptı: "Bundan sonra da geleceğim"

Almanya ve Avusturya'dan Türkiye'ye giden 12 kişi, Hakkari'de yer yer 3 metre kar kalınlığı bulunan zirve ve yamaçlarda dağ kayağı yaparak, keyif yaptı.

Kışın en uzun yaşandığı kentlerden biri olan Hakkari, doğal güzellikleri, kayak merkezi ve karla kaplı zirveleriyle son zamanlarda hem yerli hem de yabancı turistlerin tercih ettiği illerden biri haline geldi.

Son zamanlarda en fazla kar yağışının etkili olduğu, zirvelerde kar kalınlığının yer yer 3 metreyi bulduğu kent, yerli ziyaretçilerin yanı sıra adrenalin tutkunu turistlerin de gözde mekanlarından biri oldu.

"BUNDAN SONRA DA GELECEĞİM"

Almanya ve Avusturya'dan 12 kişi, dağ kayağı yapmak için 3 gün önce bir tur şirketi aracılığıyla kente gitti.

Kayakçılar, 3 bin 50 rakımlı Şivekür Dağı ile Durankaya bölgesindeki tepelerde dağ kayağı yaptı. Zirveden slalom yaparak inen kayakçılar, yüksek kar örtüsünün üzerinde kaymanın keyfini yaşadı.

Alman Alexander Graym, Hakkari'nin küçük ve güzel bir şehir olduğunu söyledi. Gaym, "Yüksek miktarda kar var. Bölge çok iyi. Ülkemizde bu kadar kar görmek için uzun süre yolculuk yapmak zorunda kalıyoruz ama burada kar yanı başınızda. Türkiye'ye daha önce de birkaç kez geldim. Bundan sonra da geleceğim. Bol miktarda karda kayak yaptık. Muhteşemdi" dedi.

HABERE YORUM KAT