Almanın evinden adeta cephanelik çıktı: Uçaksavar mühimmat, onlarca tabanca, arbalet, bıçak, balta, pala...

Almanın evinden adeta cephanelik çıktı: Uçaksavar mühimmat, onlarca tabanca, arbalet, bıçak, balta, pala...

Polis Fuldatal'da bir apartman dairesinde silah cephaneliği ele geçirdi. Evde yaşayan 40 yaşındaki şahsın evinde Nazi tapınma objeleri ve uçaksavar mühimmatı da bulundu.

İsimsiz bir ihbarı değerlendiren polis, Almanya'nın Hessen eyaletine bağlı Kassel ilçesinde bulunan bir belediye olan Fuldatal'da bir apartman dairesinde adeta cephanelik ele geçirdi. Konuyla ilgili açıklama Kassel Savcılığı ve Kuzey Hessen Emniyet Müdürlüğü tarafından yapıldı.

Zanlı 40 yaşındaki şahsın evinde yapılan aramada müfettişler toplam altı uzun namlulu silah, 19 tabanca, uzun ve kısa namlulu silahlar için çeşitli farklı namlular, bir susturucu, bir arbalet, 18 bıçak, yedi hançer ve pala, üç balta, bir fırlatma yıldızı ve ateşli silahlar ve gerçek mühimmat için çeşitli şarjörlerin yanı sıra çeşitli Nazi adanmışlık objeleri buldu.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Ayrıca 20 milimetrelik fişek şeklinde uçaksavar mühimmatı da ele geçirildi. Bu silahlar Savaş Silahları Kontrol Yasası kapsamına giriyor. Münferit silahların işlevselliği şu anda kontrol ediliyor.

40 yaşındaki şahıs şu anda Devlet Güvenlik Servisi tarafından Savaş Silahları Kontrol Yasası ve Silah Yasasını ihlal ettiği gerekçesiyle soruşturuluyor.

AŞIRI SAĞCIDAN BİR SÜRÜ SİLAH VE MERMİ ELE GEÇİRMİŞTİ

Bir hafta önce de, Marburg-Biedenkopf'ta polis, Reichsbürger üyesi olduğundan şüphelenilen bir kişiden 13 ateşli silah ve çeşitli kalibrelerde yaklaşık 2.500 mermi ele geçirdi.

Polis, Aralık 2023'te Pohlheim'da da bir kişiden silahlar, bıçaklar ve 5.000 mermi ele geçirmişti.

ARTI49

FOTO: polizei.hessen.de

HABERE YORUM KAT