Alman zenginlerin derdi "Yuh" dedirtti: Siz insan mısınız!

Alman zenginlerin derdi "Yuh" dedirtti: Siz insan mısınız!

Almanya'da villa sahipleri, "refah düzeyi yüksek" mahallelerine bakıma muhtaç yurttaşlar için barınak kurulmasına karşı çıkıyor. Gerekçeleri ise oldukça mesnetsiz...

Almanya'nın Schleswig-Holstein eyaletinde bulunan ve villa sitelerinin de yer aldığı yerleşim yeri Niendorf'da, zengin villa sahiplerinin yeni uğraşısı "evsizler" oldu. Bölgeye, evsiz yurttaşlar için devlet tarafından inşa edilmesi planlanan "evsiz barınakları", henüz inşa edilmeden villa sahiplerinin hedefi haline geldi.

Perşembe akşamı bölgede düzenlenen toplantıda tepkilerini dile getiren zenginler, barınakların inşa edileceği alanın, bölgedeki ilkokul ve kreşe yakın olmasını bahane etti. Villa sahipleri, kurulacak barınakların, "çocukları için tehlikeli" olabileceğini öne sürdüler.

"ENDİŞELER YERSİZ"

Bakıma muhtaç, evsiz yurttaşların yerleştirilmesi için kurulacak olan barınaklara dair açıklama yapan bir sosyal hizmetler sözcüsü, "zengin Almanların gösterdikleri tepkinin yersiz olduğunu ve çocukların can güvenliğini tehlikeye atacak herhangi bir durumun söz konusu olmadığını" dile getirdi.

Çoğunluğu hareket kabiliyetleri kısıtlı, savunmasız kadın ve erkeklerin, ne çocuklara ne de bölgedeki yaşama bir zararı olamayacağı, yetkililer tarafından bir kez daha dile getirildi. Barınaklarda 24 saat destek ve bakım görecek yurttaşlar arasında, uyuşturucu bağımlılarının ve suçluların yer almayacağı da ayrıca belirtildi.

ARTI49

HABERE YORUM KAT
2 Yorum