Alman yetkililer uyarıyor: Yapana büyük para cezası

Alman yetkililer uyarıyor: Yapana büyük para cezası

Alman yetkililer, yol tuzunun bireysel kullanımına karşı uyarılarını yineledi.

Yoğun kar yağışı ve buzlanmanın neden olduğu kayma riskini ve buzlanmayı ortadan kaldırmak üzere belediye ekipleri tarafından genellikle kara yollarında kullanılan yol tuzunun, ev sahipleri tarafından bahçelerinde kullanılmaması gerektiği yönünde bir uyarı daha geldi.

Daha önce birçok federal eyalet ve belediyede bireysel kullanıma yasaklanan yol tuzunun sıradan yurttaşlara satışının serbest olmasından kaynaklı, yasaklamanın önemsenmediği örnekler yaşanabiliyor.

ÇEVREYE ZARARLI

Bitkiler ve hayvanlar için oldukça zararlı olduğu bilinen yol tuzunun kullanımına dair Alman Ağaç Fidanlıkları Birliği tarafından yapılan açıklamada, "Yol tuzunun kullanımı yalnızca tuz kullanılmadığı takdirde trafiğin önemli ölçüde riske maruz kalacağı yerlerde kullanılması tavsiye edilmektedir. Temizleme ve kum kullanımı gibi alternatif yöntemlerin yanı sıra modern uygulama teknikleriyle önceden ıslatılmış tuza geçilerek tuz miktarının genel olarak azaltılması tercih edilmelidir" denildi.

CEZASI BÜYÜK

Uyarı ve yasaklara rağmen yol tuzunu bireysel alanlarda kullanmaya devam eden yurttaşların, 10 bin Euro'ya kadar para cezası ödeyeceği belirtiliyor.

ARTI49

HABERE YORUM KAT
1 Yorum