Alman restoran, nakit ödeme yapan müşterilerine yüzde 5 indirim yapıyor

Alman restoran, nakit ödeme yapan müşterilerine yüzde 5 indirim yapıyor

Almanya'da işletmeciler, finans kuruluşlarının EC kartlar ve kredi kartlarıyla yapılan ödemelere koyduğu yüksek komisyonlardan şikayetçi. Ünlü hamburger restoranı Rumpelkammer, buna karşı, müşterilerini nakit ödeme yapmaya teşvik ediyor.

Almanya'da elektronik ödeme maliyetlerinin yüksek olduğunu düşünen bir restoran sahibi, nakit ödeme almak için müşterilerinin karşısına "cazip" bir yöntemle çıktı.

Hersbruck'un Nürnberger Land bölgesinde bulunan popüler hamburger restoranlarından "Rumpelkammer", elektronik giderleri azaltmak için, müşterilerini nakit ödeme yapmaları konusunda teşvik etmeye çalışıyor.

Restoran, yılbaşından bu yana nakit ödeme yapan tüm müşterilerine yüzde 5 indirim yapıyor.

İşletmeci Andreas Anser, Alman basınına yaptığı açıklamada, "çok sayıda kartlı ödeme aldıklarını ve bunun kendileri için yüksek maliyetler anlamına geldiğini" kaydetti.

"BAHŞİŞ ALAMIYORUZ"

Anser'in iddiasına göre, yalnızca geçen yıl elektronik ödemelere karşılık gelen komisyon ücretleri, 4 haneli sayılara ulaştı. Bankaların, kredi kartlarından, "EC" kartlardan daha fazla komisyon kestiği de biliniyor.

Nakit ödemelerde daha fazla bahşiş verildiğini de belirten işletmeci, bunun her koşulda kendileri için daha kârlı olduğunu belirterek, yüzde 5'lik indirim teşviklerinden kârlı çıkacaklarını öne sürüyor.

ARTI49

HABERE YORUM KAT