Alman polisi, Türkiye bağlantılı üç ayrı kişiyi gözaltına aldı

Alman polisi, Türkiye bağlantılı üç ayrı kişiyi gözaltına aldı

Düsseldorf Havalimanı'nda hafta sonu yapılan kontrollerde, biri Türk, biri Afgan, biri Alman üç kişi gözaltına alındı. Haklarında yakalama kararı çıkarılan adamlar, para cezalarını ödeyerek yolculuklarına devam etti.

Almanya'da hafta sonu, Düsseldorf Havalimanı'nda, hakkında yakalama kararı çıkarılan Türkiye bağlantılı biri Türk, biri Afgan biri Alman üç kişi, giriş - çıkış kontrolleri sırasında yapılan denetimlere takıldı.

Federal polis memurları ilk olarak Cuma sabahı İspanya'ya uçmak isteyen bir Türk vatandaşını gözaltına aldı. Rastgele yapılan bir çıkış kontrolü sırasında, 27 yaşındaki şahsın, Ekim 2023'ten bu yana Kleve Savcılığı tarafından "dolandırıcılık" suçundan arandığı ortaya çıktı. Aachen'da yaşayan Türk, bin 880 Euro'luk para cezasını ödedi ve böylece 47 günlük hapis cezasından kurtulduğu için yolculuğuna devam edebildi.

AFGAN DA DOLANDIRICILIKTAN ARANIYORMUŞ

Cuma günü öğleden sonra ise 38 yaşında bir Afgan vatandaşı sınır kontrolü için görevlilerin karşısına çıktı. Adam, Ankara'ya uçmak niyetindeydi. Afgan'ın da Düsseldorf Savcılığı tarafından "dolandırıcılık" suçundan arandığı ortaya çıkınca, o da bin 200 Euro'luk para cezasını ödeyerek 30 günlük hapis cezasından kurtuldu ve yolculuğuna devam etti.

İZMİR'E GİDECEKTİ

Bir diğer vakada ise, Pazar günü öğleden sonra İzmir'e seyahat etmek isteyen bir Alman vatandaşı kontrole takıldı. Çıkış kontrolü sırasında 45 yaşındaki şahsın Bochum Savcılığı tarafından arandığı tespit edildi. Adamın daha önce, "hileli bir şekilde yardım almak" suçu işlediği anlaşıldı. Recklinghausen'de yaşayan Alman da kendisine kesilen 500 Euro'luk para cezasını olay yerinde ödeyerek 50 günlük hapis cezasını önleyebildi.

ARTI49

HABERE YORUM KAT