Alman polisi bu üç holiganı arıyor

Alman polisi bu üç holiganı arıyor

Bu üçlüyü tanıyan var mı? Bu kişilerin 11 Kasım'da Bochum'daki 1. FC Köln'ün misafirhanesinde çok sayıda polis memuruna saldırdıkları söyleniyor.

Pazartesi gününden bu yana Bochum polisi, 11 Kasım 2023 tarihinde VfL Bochum ile 1. FC Köln arasında oynanan Bundesliga maçının ardından çıkan olaylarda polis memurlarına saldırdığından şüphelenilen üç şüpheli FC Köln taraftarını aramak için güvenlik kameralarından alınan fotoğrafları kullanıyor.

Yetkililere göre, maçın ardından taraftarların misafir takım bloğundaki güvenlik kontrol noktasını aşmaya çalışmasının ardından Köln taraftarları ile polis arasında ciddi çatışmalar yaşandı. Bunun üzerine polis biber gazı ve cop kullanmak zorunda kaldı.

ARANIYORLAR

Polise göre, bir şüphelinin saat 5.50 sularında polis memurlarının kasklarına eliyle birkaç kez vurduğu iddia ediliyor. Başka bir adam ise saat 7.05 sularında polis memurlarına toplam üç kez tekme attı.

Aranan üçüncü kişinin polis memurlarına yumruk ve tekme attığından ve memurları tek tek izole etmeye çalıştığı ifade ediliyor. Müfettişler şimdi halktan resimde görülen kişilerin kimliklerini tespit etmek için bilgi istiyor.

ARTI49

FOTOĞRAF: Kuzey Ren-Vestfalya Polisi

HABERE YORUM KAT