Alman otel grubu iflas bayrağını çekti

Alman otel grubu iflas bayrağını çekti

Rostock merkezli otel şirketi pazartesi günü yaptığı açıklamayla iflas başvurusunda bulunduğunu duyurdu.

Arcona Hotels & Resorts şirketi, Almanya'daki operasyonlarındaki ekonomik zorluklar nedeniyle özyönetim altındaki grup iflas başvurusunda bulundu.

Rostock merkezli şirket Pazartesi akşamı konu hakkında yaptığı açıklamada amacın, şirketi bir bütün olarak korumak ve geleceğe yönelik olarak yeniden konumlandırmak olduğunu söyledi. Etkilenen toplam yaklaşık 500 çalışanın maaşları, Ocak ayı sonuna kadar iflas kaybı tazminatı ile güvence altına alındı.

2008 yılında kurulan şirket, devam eden salgın sırasında alınan yatırım kararlarının ve şirketin hızlı büyümesinin öngörülemeyen dış etkenlerden kaynaklandığını söyledi. Bunlar arasında Ukrayna'daki savaş , enerji arzındaki darboğazlar ve yüksek enflasyon yer alıyor . "Misafirler arasında ortaya çıkan genel satın alma isteksizliği, özellikle otel restoranlarında satışlarda önemli kayıplara yol açtı" açıklaması yapıldı.

YENİ BİR BAŞLANGIÇ

Özyönetim kapsamında iflas başvurusunda bulunma kararı aynı zamanda şirketteki işleri güvence altına almak ve yeni bir başlangıç için fırsatlar yaratmak amacıyla alındı. Şirket yönetimi ayrıca, "Yönetim, bu adımın şirketin mali istikrarını yeniden sağlamak ve başarılı bir gelecek yaratmak için kesinlikle doğru ve gerekli olduğundan emin" dedi.

ARTI49
Fotoğraf:Unsplash

HABERE YORUM KAT