Alman kanalı son anket sonuçlarını açıkladı! Kim önde ?

Alman kanalı son anket sonuçlarını açıkladı! Kim önde ?

Türkiye'deki seçimi yakından izleyen Alman n-tv televizyonu, cumhurbaşkanlığı seçimi 2. turu için yapılan bir anketin sonucunu açıkladı

'Erdoğan Kılıçdaroğlu'nu devirdi' başlığı ile okurlarının karşısına çıkan Alman kanal 'Erdoğan ilk oylamada yüzde 49.52 oy aldı. Ancak, beklenenden önemli ölçüde daha iyi performans gösterdi' ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın ilk turda zaferi kıl payı kaçırdığına dikkat çeken n-tv, Kılıçdaroğlu'nun ilk turda Erdoğan'ın gerisinde kaldığını hatırlattı ve 'Erdoğan yüzde 4,5 gibi iyi bir farkla ikinci turda favori' dedi.

Alman kanal, ikinci tur öncesinde yapılan bir ankete atıfta bulunarak, Erdoğan'ın önde olduğunu ileri sürdü. Haberde, AK Parti'nin parlamentoda çoğunluğu sağlamasıyla Erdoğan'ın avantaj elde ettiği ve Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı olması durumunda parlamentonun kararlarını engelleyebileceği belirtildi.

Ayrıca, Alman internet sitesinde yer alan haberde, Kılıçdaroğlu'nun ikinci tur öncesi seçim kampanyasının popülist sloganlar dahil olmak üzere yoğun bir şekilde devam ettiği ifade edildi. n-tv, bu değerlendirmede bulunarak Kılıçdaroğlu'nun yoğun bir oy kampanyası yürüttüğünü belirtti.

HABERE YORUM KAT