Alman kadın üç madde sıraladı ve sosyal medyada gündem oldu: Türkiye Almanya'dan daha ileride...

Alman kadın üç madde sıraladı ve sosyal medyada gündem oldu: Türkiye Almanya'dan daha ileride...

Alman bir kadının Türkiye'de olup da Almanya'da olmayan üç konuyu anlattığı videosu sosyal medyada gündem oldu. Alman kadının Türkiye'de övdüğü konular arasında e-Devlet uygulaması da yer aldı...

Alman bir kadının Türkçe "Günaydın" diyerek başlayıp çektiği bir video sosyal medyada çokça konuşuldu.

"Almanya'da durum neden böyle değil" ve "Türkiye Almanya'dan daha ileride" notuyla paylaşılan bir videoda, Türkiye'de olup da Almanya'da olmayan üç konu anlatıldı. Alman kadın, bahsettiği bu konulardan dolayı Türkiye'nin Almanya'dan ileride olduğunu iddia etti.

ANNE-BABA İSMİ...

Alman kadın ilk olarak Türkiye'deki pasaport ve kişisel kimlik kartlarında anne ve babanın da isminin yazdığını ancak Almanya'da bunların yazmadığını söyledi.

İkinci olarak ise Alman kadın, Türkiye'de birisinin vefatından sonra anne ve baba isminin de belirtilerek, onun oğlu ya da kızı olduğunun vurgulanmasını değerli buldu. Alman kadın aynı zamanda yine ölen kişinin ardından, cami hoparlörlerinden cenazenin tarih ve saatinin paylaşılması, herkese duyurulmasını önemli bulduğunu belirtti. Alman kadın, tüm bu durumların Almanya'da olmadığını dile getirdi.

E-DEVLET UYGULAMASINI BEĞENDİ

Son olarak ise Alman kadın, Türkiye'deki e-Devlet uygulamasını iyi bulduğunu söyledi.

Alman kadının açıklamaları sosyal medyada yeni bir tartışma başlatırken, kadın ayrıca, Türkiye'nin bu konularda genel anlamda Almanya'dan daha üstün ve ileride olduğunu da savundu.

İşte o video:

ARTI49

Fotoğraf: X (@NewsSpecial24)

HABERE YORUM KAT
4 Yorum