Alman halkı arasında artan saygısızlığa karşı belediye önlemi: Vücut kameraları devreye giriyor

Alman halkı arasında artan saygısızlığa karşı belediye önlemi: Vücut kameraları devreye giriyor

Dortmund Belediyesi, "artan saygısızlık" nedeniyle şehir merkezindeki güvenliği artırmak için asayiş servisi tarafından kullanılmak üzere vücut kamerası kullanımını başlattı. Bu yeniliğin yerel kolluk kuvvetlerine "şiddeti" azaltacağı umuluyor.

Almanya'nın Dortmund şehrinde Noel pazarları ve diğer etkinliklerdeki yoğun kalabalıkların neden olduğu çatışmalar, yerel yönetimi harekete geçirmiş durumda. Belediye artan saygısızlık olaylarına karşı etkili bir çözüm bulmak adına yeni bir adım atmaya karar verdi.

NOEL PAZARINDA BAŞLIYOR

Dortmund Belediyesi, "artan saygısızlık" nedeniyle şehir merkezindeki güvenliği artırmak için asayiş servisi tarafından kullanılmak üzere vücut kamerası kullanımını başlattı. Bu yeni teknoloji, 29 Kasım itibarıyla Dortmund'un Noel pazarında deneme aşamasına alındı.

Deneme süresince, 20 çalışanın vücut kameralarıyla toplanacak video materyali, şehirdeki güvenlik durumunu gözlemlemek ve çatışmaları önlemek için kullanılacak. Dortmund Belediyesi yetkilileri, bu yeniliğin özellikle yerel kolluk kuvvetlerine yönelik şiddeti ve saygısızlığı azaltıcı bir etkisi olmasını beklediklerini ifade etti.

14 GÜN KAYIT SÜRESİ

Yeni vücut kameraları, sadece istisnai durumlarda açılacak ve genellikle yaşam veya uzuvlara yönelik belirli bir tehdit durumunda devreye girecek. Dortmund Belediyesi, bu kayıtların genellikle en geç 14 gün içinde silineceğini ve sadece idari suçlar veya cezai kovuşturmalar durumunda saklanacağını belirtti.

ARTI49

HABERE YORUM KAT