Alman Bakan, Ukrayna'nın "unutulmasına" kızdı

Alman Bakan, Ukrayna'nın "unutulmasına" kızdı

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Ukrayna'nın "unutulduğunu" savundu. Ukrayna'ya olan ilginin azalmasından şikayet eden Alman Bakan, Batı'dan yardım istedi...

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Avrupa'da Rusya-Ukrayna askeri çatışmasına olan ilginin önemli ölçüde azaldığını savundu.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Baerbock, "Bu durum ölümcül ve çok tehlikeli" dedi.

BATI'YA SESLENDİ

Cephedeki olaylara olan ilginin azalmasının Ukrayna şehirlerine yönelik bombardıman sayısındaki artışla aynı zamana denk geldiğini savunan Baerbock, "Ukrayna'ya dair ilgi artık kamuoyundan kayboluyor. Bu ölümcül. Rusya son zamanlarda ülkenin altyapısına daha şiddetli saldırılar başlattı. Bu nedenle Batı'nın Ukrayna'ya kış şartlarından korunması için yardım etmesi gerekiyor" dedi.

Baerbock geçen hafta da yaptığı açıklamada, "Ukrayna'nın AB'ye katılımının Aman toplumunun jeopolitik çıkarlarına uygun olduğunu" savunmuştu.

İSRAİL-FİLİSTİN SAVAŞI GÖLGEDE BIRAKTI

Daha önce Ukraynalı yetkililer, dünyada Ukrayna'daki askeri çatışmaya olan ilginin son zamanlarda önemli ölçüde azaldığını söylemiş ve bu durumdan şikayet etmişti. Ukrayna Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi Sekreteri Aleksey Danilov, bunu İsrail ile Filistin arasındaki savaşın Moskova ile Kiev arasındaki çatışmayı "gölgede bırakmasına" bağladı.

ARTI49

HABERE YORUM KAT