Aldi'de ekmek geri çağrılıyor: Alerjisi olanlar tüketmemeli

Aldi'de ekmek geri çağrılıyor: Alerjisi olanlar tüketmemeli

Aldi Süd'de etiketleme hatası: İndirimli satış mağazası yanlış etiketleme nedeniyle bagetleri geri çağırıyor. Alerjisi olanlar söz konusu bagetten uzak durmalıdır.

Aldi Süd'de önemli bir ürün geri çağırma yaşandı. İndirim devi, üretici Bio Breadness GmbH'nin “Nur Nur Natur Bio Steinofenbaguette Vollkorn” ürünündeki potansiyel olarak sorunlu bir içerik hakkında bir uyarı yayınladı.

Geri çağırmanın nedeni yanlış alerjen etiketlemesi oldu. Bazı paketler, içindekiler listesinde yer almayan susam içerebilecek durumda. Üretici, susama alerjisi olan tüm müşterilerden söz konusu bageti yememelerini istedi.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Özellikle, son tüketim tarihi 09/08/2024 ve paketleme saati 14:01'den sonra olan taş fırın baget ekmekleri söz konusu durumdan etkilendi. Etkilenen ekmekler, ambalajın ön tarafındaki görüntüleme penceresinde görülebilen susam, keten tohumu ve ayçiçeği tohumlarının serpilmesinden tanınabilir.

Ürün: Doğal organik kepekli taş fırında baget ekmeği
Son kullanma tarihi: 09.08.2024
Paketlenmiş: 14:01'den sonra

Etkilenen bagetler sadece Aldi Süd'de satıldi ve ürünler herhangi bir Aldi mağazına iade edilebilir. Satın alma fiyatı müşerilere geri iade edilecek.

ekran-goruntusu-2024-06-09-111645.png

ALERJİSİ OLANLAR İÇİN....

Bir gıda alerjisi bireyleri çok farklı şekillerde etkileyebilir. Tipik belirtiler arasında ağız, burun (alerjik rinit) ve boğazdaki mukoza zarlarının şişmesi ve dilin şişmesi yer alır. Bulantı, kusma, gaz ve ishal de görülebilir.

Ayrıca bronşların daralması ile solunum reaksiyonları (alerjik astım) ve cilt reaksiyonları (atopik egzama, kaşıntı ve kurdeşen) mümkündür. En kötü durumda, bir gıda alerjisi hayatı tehdit eden bir anafilaktik şoka yol açabilir.

ARTI49

HABERE YORUM KAT