AK Parti'li isim Erdoğan'ın masasındaki son anketi açıkladı... Sosyal medya karıştı

AK Parti'li isim Erdoğan'ın masasındaki son anketi açıkladı... Sosyal medya karıştı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında açıklamalarda bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, CNN Türk ekranlarında yayımlanan Tarafsız Bölge'de AKP'nin yaptırdığı son anketleri açıkladı. Şen'in açıklamaları sosyal medyada gündem olurken, verdiği oy oranları da tartışma yarattı.

Şen, "Son üç haftada üç araştırma yaptırdık. AKP'nin oy oranı yüzde 41 olarak görünüyor" ifadelerini kullandı. Şen'in ifadelerini duyan sosyal medya kullanıcıları "AKP'nin üst yönetimi bile bu oranları veriyorsa bu iş bitmiş" yorumlarını yaptı.

Şen'in konuyla ilgili açıklamaları şöyle oldu:

Haftada 3-4 araştırma yapıyoruz. Bunu daha önceden ayda bir olarak yapıyorduk. 10 gün içinde bu araştırmaları yapıyoruz. Yapılan araştırmalar birbirini test etsin istiyoruz. Alt ve üst eşiklere bakıyoruz. 

Şu son haftada 3 araştırma bitti AK Parti 41 olarak gözüküyor. 40 küsür, 41 küsür 41 gibi üç araştırmada çıkan sonuçlar böyle. Yüzde 41 demek daha doğru. Cumhur İttifakı'nın oy oranı yüzde 51. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ise 53 kusür görünüyor. 53 ile birlikte 55'i de gördüm.

"CUMHUR İTTİFAKI'NIN OY ORANI YÜZDE 51 CİVARINDA"

Deprem sürecine baktığımızda Erdoğan mı bu hasarı toparlar, rakipler mi toparlar dediğimizde arada uçurum var. Cumhurbaşkanımıza olan yüksek güveni yansıtıyor. Vatandaşımızın Cumhurbaşkanımızdan bir beklentisi var. 

Araştırmalarda yüzde 53'ü daha sağlam olarak gördüğüm için bunu dile getiriyorum. Cumhur İttifakı'nın yüzde 51 civarında bir oy oranı olacağını ön görüyoruz.

Ortalada bilimsel araştırma diye sunulan hayal ürünü şeyler ile karşı karşıya kalıyoruz. Biri daha önce 'yanılırsam dükkanı kapatacağım' demişti. Bir başkası şöyle söylemişti bir önceki seçimde 'Eğer böyle değilse ben bu mesleği bırakıyorum.' Sonra bu dedikleri çıkmadı. İşlerini bilimsel kurallara göre yapmıyorlar, etik değerlere uymuyorlar. Daha sonra bu isme sordular 'Hani sen dükkanı kapatacaksın, neden kapatmadın?' Türkiye'ye yakışmayan şeyler. Bunu neden böyle yapıyorlar? 

Sadece propaganda olsa bunu mazur görürsünüz. Ben daha iğrenç bir şey seziyorum. Seçim akşamı oylarımız çalındı diye halkı sokağa dökmek isteyenler olabilir. Aynısını Sayın İnce'ye yapmaya kalktılar. Sayın İnce 'Adam kazandı. Bunlar şizorfen' dedi. Ben böyle şey seziyorum.

Şen’in yaptığı açıklamalardan sonra sosyal medyada paylaşılan "AKP'nin önde olduğu bu ankete ancak Ahmet Hakan inanır" yorumu yapıldı. Programın sunucusu Hakan, "Benim kime oy vereceğimi nereden biliyorsun kardeşim? Manyak mısın nesin ya." diyerek tepki gösterdi.

 

HABERE YORUM KAT