AK Parti'li eski vekil: 'İmamoğlu'nu şikayet eden Akçekaya babama 400 bin TL borç takmış'

AK Parti'li eski vekil: 'İmamoğlu'nu şikayet eden Akçekaya babama 400 bin TL borç takmış'

AK Parti eski milletvekili Prof. Dr. Pelin Gündeş, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu şikayet ettiğini söyleyerek gündeme gelen Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya hakkında dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Gündeş'in iddiasına göre Akçekaya babasının dükkanını kiralayıp 400 bin TL borcunu ödemedi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir fotoğrafını gönderip "oturmaya devam edeceğim" dedi.

AK Parti 24. Dönem milletvekili olan, İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Pelin Gündeş, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu türbede elleri arkada yürüdüğü için CİMER'e şikayet ettiği açıklamasıyla gündeme gelen Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya hakkında suçlamalarda bulundu.

Gündeş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda şunları kaydetti:

“Ekrem İmamoğlu’nu şikâyet eden Ufuk Akçekaya final dershanesi açmak için babamın 2 katlı dükkanını kiralamış. Babama 400 bin TL kira borcu takmış. Geçen yaz haberim oldu. Bana Tayyip Beyle fotosunu göndererek oturmaya devam edeceğini söyledi. Derhal icraya verip haciz yaptırdım.

Üstünde tek kuruşu veya malı çıkmadı. Sonradan öğrendim ki başka illerde de okul açarak öğretmenlere maaşlarını vermemiş. Velilere paralarını iade etmemiş. Alacağımızı da alamadık. Tam bir cezasızlık var. Ekrem İmamoğlu’na elleri arkasında yürüyor diye soruşturma açacağınıza piyasaya böyle seri şekilde borç takan adamları cezalandırın. Babam tabii Kabataş Mezunu Münih Teknik Üniversitesinde okumuş naif bir İstanbul beyefendisi olduğu için iş bu raddeye gelmiş. Benim haberim olunca derhal attım adamı icra yoluyla!”

ekran-resmi-2021-05-08-17-02-01.pngekran-resmi-2021-05-08-17-02-06.png

HABERE YORUM KAT