8 milyon euro’luk vurgun yapmıştı: Almanya’yı karıştıran Yasemin aramızda

8 milyon euro’luk vurgun yapmıştı: Almanya’yı karıştıran Yasemin aramızda

Almanya'da herkesin merak ettiği dolandırıcılık soruşturmasına dikkat çeken bir karar geldi. Bremen şehrinde çalıştığı şirketten 8 milyon Euro çaldıktan sonra Türkiye'ye kaçan ve 1033 gün sonra polise teslim olan Yasemin Gündoğan artık aramızda….

Almanya'da çalıştığı şirketten 8 milyon Euro çalıp Türkiye'ye kaçan fakat daha sonra Marmaris'te olduğu öğrenilen Yasemin Gündoğan'la ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Sabah gazetesinden Ümit Erkan Demircan'ın haberine göre genç kadın 21 Mart tarihinde İstanbul uçağına binerek Bremen Havalimanı'nda avukatı eşliğinde polise teslim olmuştu.

İKİ HAFTA SONRA SERBEST BIRAKILMIŞ

Gündoğan'ın uzun süredir saklandığı Marmaris'ten çıkarak Alman polisine teslim olması akıllara birçok soruyu getirirken, genç Yasemin'in polise teslim olduktan iki hafta sonra serbest bırakıldığı ortaya çıktı.

HAFTADA İKİ KEZ POLİSE İMZA VERECEK

Yasemin Gündoğan'ın serbest bırakıldığını doğrulayan avukatı Carsten Scheuchzer, "Müvekkilim iki hafta gözaltında kaldı ve o tarihten bu yana şartlı olarak serbest bırakıldı. Haftada iki kez polise rapor vermesi gerekiyor." dedi.

ALMAN MEDYASINDA BİLE ŞAŞKINLIK YARATTI

Yasemin Gündoğan'ın suçunu itiraf etmesine rağmen serbest kalması Alman medyasında bile şaşkınlık yaratırken, yargılanmanın henüz başlamadığı belirtildi. Bremen Savcılığı olayla ilgili açıklama yapmadı.

HABERE YORUM KAT