5 yaşındaki oğluna tecavüz eden eski siyasetçi serbest bırakıldı!

5 yaşındaki oğluna tecavüz eden eski siyasetçi serbest bırakıldı!

İzmir'de 5 yaşındaki çocuğuna yönelik cinsel istismardan tutuklanan AK Parti eski Selçuk Gençlik Kolları Başkanı Refik Yakıt tahliye edildi.

Çocuğun ve annenin avukatlığını üstlenen Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği Yakıt'ın hiçbir gerekçe sunulmadan tahliye edildiğini belirterek karara tepki gösterdi.


 
Derneğin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada "İzmir’de 5 yaşındaki çocuğunu istismar eden AK Parti eski Selçuk Gençlik Kolları Başkanı #RefikYakıt yurtdışı yasağı ile hiçbir gerekçe gösterilmeden şartlı tahliye edildi. Sonraki duruşma 28 Eylül’de. Tutuklanması için çok gayret göstermiştik. Vazgeçecek değiliz, yine gösteririz" denildi.

Ne olmuştu?
İzmir’de babası tarafından cinsel istismara uğradığı yönünde hakkında uzman psikolog raporu bulunan 5 yaşındaki çocuk ile 3 yaşındaki kardeşinin velayeti mahkemece babaya verilmişti.

Anne ise çocuklarını yanına alarak şehir değiştirmek ve babadan çocuklarını gizlemek zorunda kalmıştı.

Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği annenin davasını üstlenmiş ve dernek avukatlarının mücadelesi sonucu Refik Yakıt hakkında tutuklama kararı çıkarılmıştı. Yakıt Haziran ayında İzmir’de yakalanarak tutuklanmıştı. Çocukların velayeti de anneye verilmişti.

HABERE YORUM KAT