13 yaşındaki kızı TikTok öldürdü

13 yaşındaki kızı TikTok öldürdü

Hessen'den 13 yaşında bir kız çocuğu kendini boğarak öldürdü. Görünüşe göre bir TikTok yarışmasına katılmıştı.

TikTok platformunda zaman zaman, bazıları hayati tehlike arz eden yarışmalar düzenleniyor. Kassel bölgesinde, katılım şimdi 13 yaşındaki bir kızın hayatına mal oldu. “Blackout Challenge” katılımcıların bayılana kadar kendilerini boğmalarını içeriyor.

“HNA” gazetesine göre kız öğrenci bu yarışmaya katıldı ve hayatını kaybetti. Savcılık da talep üzerine bunu doğruladı. Bir ölüm soruşturması başlatıldı.

AMCASI BULDU

Rapora göre, kız çocuğu 26 Nisan akşamı annesiyle vedalaşarak odasına gitti. Gece yarısından kısa bir süre sonra eve dönen amcası kızı kontrol ettiğinde kızın artık nefes almadığını gördü. Bir acil servis doktoru ölüm teşhisini koydu. Kızın kendini boğarak öldürdüğü söyleniyor.

Kızın cep telefonunda ilk kez havasını boğmaya çalıştığını gösteren görüntüler buldu. Yarışmaya katılanlar genellikle yanlarında çekim yapmak (ve tehlike anında müdahale etmek) için başka bir kişi bulundururken, 13 yaşındaki çocuk görünüşe göre yalnızdı.

İLK DEĞİL

Hessian ilk kurban değil; dünya çapında birçok katılımcı hayatını kaybetti. Büyük Britanya'dan bir çocuk önce komaya girdi ve sonra öldü. Aşağı Saksonya'daki Lingen'de öğrenciler Mayıs ayı ortasında oyun alanında birbirlerini boğdular, ancak hayatta kaldılar.

Ölen kızın annesi Facebook'ta ve bir radyo kanalında diğer gençleri uyardı ve "Platformun ne kadar tehlikeli olabileceğini her zaman hatırlamalısınız" dedi.

TikTok'u işleten Çinli Bytedance şirketi, karşılaştığı zorluklar nedeniyle defalarca eleştirildi. Ayrıca küçükleri yeterince koruyamamakla da suçlandı. AB, Şubat ayında şirkete karşı işlem başlattı.

ARTI49

HABERE YORUM KAT