Zoom’un yeni filtre özellikleri toplantılara renk katıyor

Zoom’un yeni filtre özellikleri toplantılara renk katıyor

Lider video iletişim platformu Zoom Video Communications, yeni güncellemeyle sanal toplantılara canlılık kazandıracak filtreler, tepkiler ve ışık ayarlarını kullanıcılarının beğenisine sunuyor.

Zoom Video Communications, evden çalışmayı pratik ve verimli hale getirirken, ofislerde insanların bir araya gelmelerini sağlayan unsurları sanal toplantı kültürüne dahil ederek, görüşmelere enerji katıyor. PİAR İletşim Ajansı’ndan alınan bilgiye göre yayınlanan yeni sürümü ile kullanıcıların kişiliklerini yansıtabilecekleri; toplantılara neşe katacak filtreler, tepkiler, iyileştirilmiş ışıklandırma ve geliştirilmiş gürültü önleme özellikleriyle her an her noktadan gerçekleştirilen toplantılar daha eğlenceli hale geliyor.

FİLTRELER, TOPLANTILARIN OLMAZSA OLMAZI

Zoom’un yeni filtreleriyle kullanıcılar bıyıklarını gürleştirebiliyor, korsan göz bandı takabiliyor ya da yamaçtaymış gibi gösterecek kar gözlükleriyle takım toplantılarında, dinlenme saatlerinde ya da oyun gecelerinde görüşmeleri bir üst seviyeye çıkarabiliyor.

Renk filtrelerini kullanarak video siyah beyaz bir fotoğrafa dönüştürebilirken görüntüyü tamamen pembeye boyayarak kişinin ekranın her noktasını doldurması sağlanabiliyor.

Zoom’un bu sürümüne eklenen derinleştirilmiş rötuş ve ışıklandırma ayarları ise toplantılarda çok daha aydınlık bir görüntüye ulaşmaya olanak tanıyor. Kutlama, gülme veya kalp gibi tepkilerin ekrana yansıtılabilme özelliği de tüm hislere tercüman oluyor.

GÜRÜLTÜLER ARTIK SORUN DEĞİL

Havlayan köpeklerin, dönen fanların, evde oyun oynayan çocukların sesi Zoom’un geliştirilmiş gürültü önleme özelliğiyle arka plandan silinip gidiyor. Yüksek gürültü önleme özelliği, önemli toplantılar ve sunumlar için dikkat dağıtıcı sesleri ortadan kaldırarak, tam odaklanmaya yardımcı oluyor. Düşük ayar özelliğinde ise hafif bir arka plan müziği bir yoga dersinin ya da oyun gecesinin tamamlayıcısına dönüşebiliyor.

Zoom’un bir diğer yeniliği olan PowerPoint ve Keynote sunumlarına görüntü ekleme özelliği ile bir yandan sunum yaparken bir yandan izleyicilerle bire bir iletişim kurmaya devam edilebiliyor. Sunumlar arka planda görünürken öne çıkan videonun boyutu ve konumu da ayrıca ayarlanabiliyor. 

EĞLENCEYİ BAŞLATMAK BİR TIK UZAKTA

Bahsedilen tüm bu özelliklere Zoom 5.2 güncellemesi ile erişim sağlanabiliyor. Bu işlevsellikleri sınırlamak isteyen toplantı sahipleri ise Zoom web portalı aracılığıyla hesap, grup ve kullanıcı düzeylerinde toplantı filtrelerini devre dışı bırakabiliyor.

+49 – BERLİN

HABERE YORUM KAT