Yurtdışında yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına özel medya yarışması

Yurtdışında yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına özel medya yarışması

Yurtdışında yaşayan ve medya alanına ilgi duyan Türk vatandaşlarının katılabileceği bir medya yarışması düzenleniyor. Başvurular 17 Ağustos’ta sona eriyor.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), kuruluşunun 10'uncu yılında yurt dışındaki genç iletişimcilerimizi teşvik etmek ve çalışmalarına katkı sunmak amacıyla “Türk Diasporası Medya Ödülleri” yarışması düzenliyor. 

Yarışmanın, kısa film, senaryo, dosya haber, yeni medya ve fotoğraf olmak üzere 5 farklı kategoride gerçekleştirileceği bildirildi. Yarışmayla birlikte yeni yetenekler keşfedilerek medya sektörüne ilgi duyan, bir fikri, bir hayali, bir meselesi olan diasporamızın özgün ve nitelikli eserleri toplumla paylaşılacak.

Yarışmaya yurtdışında yaşayan ve bulunduğu ülkede en az 7 yıl süreyle ikamet şartını yerine getirmiş, 18-45 yaş arası tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile mavi kartlı kişiler başvurabilecek.

Yarışmaya katılmak isteyen adayların; şartnamede detayları belirtilen belgeler ve imzalı şartname ile en geç 17 Ağustos 2020 tarihine kadar “başvuru.ytb.gov.tr” adresinden başvurularını tamamlamaları gerekiyor.

MEDYA AKADEMİSİ OLANAĞI

Yarışmada, her bir kategori için ayrı bir seçici kurul oluşturulacak ve yarışma sonunda tüm kategorilerde ilk 10'a giren toplam 50 adaya, detayları daha sonra www.ytb.gov.tr web sitesi aracılığıyla bildirilecek olan Diaspora Medya Akademisi'ne ücretsiz katılım imkânı sağlanacak.

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ 25 BİN TL 

Yarışmada birincilik ödülü, kısa film kategorisi için 25 bin TL, senaryo için 15 bin TL, dosya haber, yeni medya ve fotoğraf kategorileri için ise 10 bin TL olarak belirlendi. İkincilik ödülü kısa film kategorisi için 20 bin TL, senaryo için 10 bin TL olurken , dosya haber, yeni medya ve fotoğraf kategorileri için ise 7 bin 500 TL olacak. Yarışmada üçüncülüğe layık görülen adaylar kısa film kategorisinde 15 bin TL, senaryo, dosya haber, yeni medya ve fotoğraf kategorilerinde 5 bin TL almaya hak kazanacak. Şartname ve diğer detaylar için şu adrese başvurulabilecek: 

https://www.ytb.gov.tr/haberler/ytbden-turk-diasporasi-medya-odulleri-yarismasi

+49 – STUTTGART 

HABERE YORUM KAT