Yunan basını Fatih Terim’e resti çekti

Yunan basını Fatih Terim’e resti çekti

Yunan basınında Fatih Terim'in Panathinaikos’un teknik direktörlük görevine getirilmesine tepki gösterdi. Görevden alınan Ivan Jovanovic'e nankörlük yapıldı' yorumu Yunan basınında geniş yer bulurken taraftarların da tepkili olduğu gündeme geldi.

Yunanistan Süper Ligi’nde geçen yıl normal sezonu lider bitiren Panathinaikos play-off’ta şampiyonluğu AEK’e kaptırmıştı. Panathinaikos bu sezon ise 15 maçta topladığı 34 puanla lider PAOK’un bir puan gerisinde ikinci sırada. Panathinaikos Yunanistan Süper Ligi’nde en son 2009-2010 sezonunda şampiyon oldu.

Son sezonlarda olmadığı kadar başarılı giden Yunan takımında Sırp teknik direktörü Ivan Jovanovic’in görevden alınıp yerine Fatih Terim’in getirilmesi şaşkınlığa neden oldu. Yunan basını Panathinaikos’un sahibi armatör Yannis Alafouzos’un kimseye haber vermeden İstanbul’a gidip Fatih Terim ile anlaşmasında medya patronu Acun Ilıcalı’nın büyük rol oynadığını yazdı.

BBC Türkçe’nin haberine göre Yunanistan’da spor gazetelerinin manşetlerinde Panathinaikos’un Sırp teknik direktörü Ivan Jovanovic’in görevden alındığını basından öğrendiğine yönelik haberler vardı. Gazeteler Alafouzos’u, ‘nankörlük’ ve ‘saygısızlıkla’ suçladı. Basındaki yorumlar şöyle…

Live Spor: Alafouzos’un Panathinaikos’u ligin ilk sırasına çıkaran Jovanovic’e Noel hediyesi nankörlük. Panathinaikos taraftarları adına Jovanovic’ten özür diliyoruz. Ona sonsuz teşekkür ediyoruz.

Sport Day: Halkın öfkesi tetiklendi. Panathinaikos taraftarlarının Jovanovic’i aniden görevden alan ve Terim’le anlaşan Alafouzos’a tepkileri sürüyor. Panathinaikos kaynayan bir kazana dönüşüyor. Sırp teknik direktör kovulduğunu medyadan öğrendi. Taraftarlar ve oyuncular donakaldı.

Fos Ton Spor: Alafouzos, Jovanovic’i İstanbul Boğazı’nda boğuverdi ve Terim’i göreve getirerek büyük risk aldı. Panathinaikos’un Avrupa kupalarından elenmesi, Peristeri’ye yenilmesi ve başarısız transferler Acun Ilıcalı’nın da girişimleri sonucu 70 yaşındaki Terim’in göreve getirilmesinde rol oynadı. Panathinaikos taraftarının Alafouzos’a öfkesi artıyor. Çok sevilen Jovanovic Yunanistan Milli Takımı’nın başına geçebilir.

A Spor: Fatih Terim’in yakın arkadaşı Acun Ilıcalı Yunanistan’da Alafouzos’un sahibi olduğu SKAİ TV kanalında yayımlanan ‘Survivor’ yarışmasıyla tanınıyor. Alafouzos ve Ilıcalı’nın birliktelikleri futbol sahasında da devam edecek. Acun Ilıcalı Yunanistan’ın Volos kulübünü satın almayı da düşünüyor.

Eleftheros Typos: Panathinaikos’tan büyük saygısızlık. Alafouzos bombası spor dünyasında büyük yankı uyandırdı. Ivan Jovanovic aniden aniden kapı dışına kondu. Fatih Terim’i aldılar. Taraftarlar huzursuz. Tepkiler büyüyor.

Efimerida Syntakton: Panathinaikos’ta Terim dönemi başlıyor. Alafouzos, Jovanovic’i aniden bitirdi. Taraftarlar şok oldu.

Kathimerini: Jovanovic 2,5 yıllık kariyerinde taraftarın gözdesi haline geldi. Takım son 10 yılda en iyi performansı onun döneminde gösterdi. Onun yerine efsane Türk çalıştırıcı Fatih Terim geldi.

HABERE YORUM KAT