Yunan adalarından gelenler: İngiltere 14 günlük karantina şartı getirdi

Yunan adalarından gelenler: İngiltere 14 günlük karantina şartı getirdi

İngiltere, son günlerde koronavirüs (Covid-19) vakalarında artış kaydedilen 7 Yunan adasından ülkeye gelecek yolculara 14 günlük karantina şartı getirildiğini duyurdu.

İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, yaptığı yazılı açıklamada, verilerin, enfeksiyon oranını düşük tutmak için Yunan adalarından geleceklere karantina şartının getirilmesini önerdiğini kaydetti.

Bakan Shapps, İngiltere’ye Crete, Lesbos, Mykonos, Santorini, Serifos, Tinos ve Zakynthos adalarından çarşamba günü saat 04.00’ten itibaren gelecek kişilerin kendilerini 14 gün boyunca izole etmeleri gerektiğini aktardı.

Shapps, Covid-19 konusunda güvenli olmayan ülkelerden geleceklere uygulanan 14 günlük karantina süresini kısaltmak için çalışma yürüttüklerini de sözlerine ekledi.

TÜRKİYE “GÜVENLİ ÜLKELER” LİSTESİNDE 

İngiliz hükümeti, 100 bin kişide 20’den fazla vakanın görüldüğü ülkelerden gelenlere karantina şartının uygulanacağını açıklamıştı.

İngiltere, daha önce İspanya, Fransa, Avusturya, Hırvatistan, Çekya ve İsviçre’yi de “güvenli ülkeler” listesinden çıkararak bu ülkelerden gelenlerin 14 gün boyunca kendilerini izole etmeleri gerektiğini duyurmuştu.

İngiltere’nin “güvenli ülkeler” listesinde yer aldığı için Türkiye’den gelenler için karantina zorunluluğu bulunmuyor.

+49 - LONDRA

FOTO: A.A.

HABERE YORUM KAT