Yok artık! Domuz kıymasını Kuran-ı Kerim sayfalarına buladılar

Yok artık! Domuz kıymasını Kuran-ı Kerim sayfalarına buladılar

İsveç’te aşırı sağın provokasyonları devam ediyor. Karlskrona kentine bağlı Ronneby ilçesinde bir Müslüman tarafından işletilen marketin önüne domuz kıymasına bulanmış Kuran-ı Kerim sayfaları bırakıldı.

Olayın şahitlerinden Akram Abo, İsveç devlet televizyonu SVT’ye yaptığı açıklamada, 4 kişinin hızlı şekilde marketin önüne geldiğini belirterek, şunları kaydetti:

“İSLAM BİTTİ” YAZMIŞLAR

“İkisi kadın, ikisi erkek dört kişilerdi. Marketin önünde Kur’an’ın sayfalarını yırtarak domuz kıymasına karıştırıp yere bırakıp kaçtılar. Kuran’ın üzerine ’İslam bitti’ yazmışlar. Orta Çağ’da yaşamıyoruz. Bu çirkin olaylar burada yaşayan biz Müslümanların kalbini kırdı.” 

Ronneby Emniyet Müdürlüğü Sözcüsü Thomas Johansson, olayı, etnik kökenlilerin dini inançlarına yapılan bir saldırı olarak gördüklerini kaydetti. Durumu çok ciddiye aldıklarını aktaran Johansson, olayla ilgili, "nefret suçu" kapsamında soruşturma başlatıldığını bildirdi. 

ÜÇ HAFTA İÇİNDE AYNI İLÇEDE 2 OLAY 

Ronneby belediyesine ait Arap Kültür Merkezi tarafından Müslümanların namaz kılması için kiralanan binanın dışında, 1 Eylül’de, yakılmış Kuran-ı Kerim sayfaları ve domuz pastırması bulunmuştu. 

+49 – STOCKHOLM

HABERE YORUM KAT