Yılbaşından kalan artık biralarla neler yapılabilir? Mobilya parlatma, saç bakımı, mücevher temizliği...

Yılbaşından kalan artık biralarla neler yapılabilir? Mobilya parlatma, saç bakımı, mücevher temizliği...

Yılbaşı için stokladığınız biraların tamamını tüketemediniz mi? O halde çöpe atmayın. Çünkü işinize yarayacak...

Kalabalık kutlama sofralarının vazgeçilmez alkollü içkilerinden biranın, son şişe ya da bardak diplerinde kalan artığı, olduğu gibi lavabolara dökülüyor. Elbette kalanları içmeyi pek tavsiye etmesek de dökmek yerine başka şekillerde kullanmak mümkün.

İşte bazı ipuçları...

TENCERE VE TAVALAR İÇİN KİR ÇÖZÜCÜ

Tencere ve tavalarınızı kullanarak yaptığınız ızgaraların ardından kalan kiri kolayca çıkarmak için bira kullanabilirsiniz. Bayat birayı ısıtın, kurumuş bölgelere dökün, ıslanmaya bırakın ve ardından bir süngerle temizleyin. Bira, yanmış yiyeceklerin yapışmasını ve malzemenin daha derinlerine işlemesini önleyecektir.

MOBİLYALARINIZI PARLATIN

Kutlamadan kalan dağınıklığı toparlarken, hazır eliniz değmişken, mobilyalarınızı parlatabilirsiniz. Karbondioksit içermeyen artık biralar, bir parlatma bezi yardımıyla, mobilyalarınızı pırıl pırıl yapabilir.

MÜCEVHERLERİNİZİ TEMİZLEYİN

Parlak takılarınızı hızlıca temizlemek için artık bira aradığınız şey. Takıları kalan artık biranın içine koyun, bir - iki saat bekleyin ve ardından akan suyun altında durulayın. Farkı göreceksiniz.

SAÇ BAKIMI

Bira saçınızı yıkamak için de uygundur. Arpa suyunda bulunan B vitamini ve doğal şekerin kırılgan saçları daha parlak ve canlı hale getirmeye yardımcı olduğu söylenmektedir. Ancak mutlaka bayat ve gazsız bira kullanmalısınız.

Birayı saç ve kafa derinizin üzerine dökün, iyice masaj yapın ve birkaç dakika bekleyin. Artık sadece durulamak kaldı...

ARTI49

HABERE YORUM KAT