Yeşiller’den online konferans: Ausgburg’ta İslamofobi ve İslamcılığa büyüteç

Yeşiller’den online konferans: Ausgburg’ta İslamofobi ve İslamcılığa büyüteç

Birlik’90 / Yeşiller partisinin Augsburg örgütü, İslamofobi ve İslamcılık ile İslam arasındaki gençlik kültürlerini masaya yatırıyor. Sosyal medyadaki aylık oturum Facebook’ta herkese açık gerçekleşecek.

Yeşiller Irkçılık ve Aşırı Sağa Karşı  Çeşitlilik Çalışma Grubu’nun (Grüner AK - Vielfalt - Gegen Rassismus und Rechtsextremismus) 13 Temmuz Pazartesi akşamı 19.00-21.00 saatleri arasında düzenlediği web konferansı "İslam, İslamofobi ve İslamcılık arasındaki gençlik kültürleri" başlığı altında gerçekleşecek.

https://www.facebook.com/events/1188116521524922

Bavyera Dini Radikalleşme Önleme Merkezi (ufuq.de) uzmanları Serpil Dursun ve Mustafa Ayanoğlu'nun konuşmacı olarak katılacağı online konferansta Yeşiller içinde örgütlenen farklı kültürlerden gelenlerin yer aldığı  Empowerment Netzwerk (Güçlendirme Ağı) Bunt Grün adlı girişimden Tuba Bozkurt da çalışmaları hakkında bilgi verecek.

Web konferansı Facebook’taki sayfasından duyuran duyuran Augsburg Belediyesi’nin Yeşil Encümeni ve Bavyera Eyalet Meclisi Milletvekili Cemal Bozoğlu’nun  ekibinde çalışmalarını sürdüren Serdar Akın toplantıya katılmak isteyenlerin Serdar.Akin@gruene-augsburg.de e-posta adresine başvurmaları gerektiğini söyledi.

Serdar Akın başvuranları gönderilecek link ile konferansa katılımın mümkün olabileceğini bildirdi. 

+49 – AUGSBURG

FOTO:  Falaq Lazuardi on Unsplash

HABERE YORUM KAT