Yeni araştırma: Avrupa'nın yan kesicileri en çok bu ülkelerde

Yeni araştırma: Avrupa'nın yan kesicileri en çok bu ülkelerde

Holidu tarafından yapılan bir araştırma, Avrupa'da hangi tatil ülkelerinin en misafirperver olduğunu ortaya çıkardı. Aynı zamanda hangi ülkelerde en çok yankesici olduğunu da gösterdi.

Yardımsever yerel halk, dost canlısı taksi şoförleri, aile dostu oteller ve hepsinden önemlisi güvenlik, turistlerin tatil yerlerinde en çok arzu ettiği şeylerden bazılarıdır.Fiyat karşılaştırma portalı Holidu tarafından yapılan bir araştırma, Avrupa'nın en misafirperver ve en çok yankesici bulunduruan ülkelerini sıraladı.

Analiz edilen 25 ülke için genel değerlendirme şu yedi kriterden oluşuyor:

Turist hacmi
İngilizce dil becerileri (tatil beldesinde İngilizce ne ölçüde konuşuluyor?)
Aile dostu olma
Yardımseverlik
Taksi hizmet kalitesi
Gezilecek en iyi yerler
Çanta hırsızlıkları

İSPANYA MİSAFİRPERVERLİĞİN ÜLKESİ

Bir yılda 72 milyon turist ağırlayan İspanya'da gezginler kendilerini evlerinde hissediyor. Bunun nedeni nedir? Samimiyet, yardımseverlik ve misafirperverlik.

Holidu'nun analizinde kullandığı araştırmasına göre, başka hiçbir ülkedeki taksi şoförleri İspanya'daki kadar cana yakın ve yardımsever değil.

ALMANYA'DA YÜZLERCE YAN KESİCİ

Almanlar yardımseverlik, aile dostu olma ve İngilizce bilgisi açısından orta sıralarda yer alırken, İspanya gibi onlar da taksi hizmetlerinin kalitesi konusunda yüksek puan aldılar.

Bununla birlikte, Almanya'daki yankesicilik riski diğer birçok ülkeye göre önemli ölçüde daha yüksek ortaya çıktı. 100 bin kişi başına 1005 olay Almanya'da meydana geldi.

Arnavutluk (106 vaka), Çek Cumhuriyeti (248) ve Türkiye'de (251) yankesicilik olayları özellikle düşükken, İsveç (2784), Birleşik Krallık (2702) ve Finlandiya (2243) en yüksek oranlara sahip.

Yankesicilik riski, diğer hususların yanı sıra hırsızlık suçlarına ilişkin polis istatistiklerinden elde edilen veriler kullanılarak değerlendirdi.

ARTI49

HABERE YORUM KAT
4 Yorum