Ve Aziz Yıldırım da aday

Ve Aziz Yıldırım da aday

Fenerbahçe’nin eski başkanı Aziz Yıldırım, son dönemde yeniden başkan adayı olacak iddialarına cevap verdi.

Fenerbahçe’nin eski başkanı Aziz Yıldırım , “Fenerbahçe’nin şu an başkanlık gibi bir derdi yoktur. Benim herhangi bir planlamam olursa, kamuoyu bunu 3. kişilerden değil bizzat şahsım tarafından öğrenecektir.” ifadelerini kullandı.

Ali Koç’un yeniden aday olma kararı aldığı geçtiğimiz hafta, Sadettin Saran ile yaptığı görüşmede Saran’ın adaylıktan çekilmesini sağladığı ve destek açıklamasını aldığı da belirtiliyor.

FENERBAHÇE'DE BAŞKANLIK SEÇİMİ NE ZAMAN

Seçim tarihi, Fenerbahçe tüzüğüne göre mayıs ayı içerisinde olmak zorunda. Teamül uygulanırsa Fenerbahçe'de başkanlık seçimi mayıs ayının son cumartesi günü, yani 25 Mayıs’ta gerçekleşecek. Başkan adayları, adaylıklarını bu tarihten en az 7 gün önce Yüksek Divan Kurulu’na noter tasdikli 500 imza ile bildirecek. Böylece en geç 18 Mayıs günü kimin aday olup olmadığı belli olacak.

AZİZ YILDIRIM KİMDİR

Aziz Yıldırım, 2 Kasım 1952 tarihinde Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde doğdu. İlkokul ve lise eğitimini Düzce’de tamamladı. Daha sonra Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi’nden inşaat mühendisi olarak mezun oldu. İnşaat sektöründe faaliyet gösteren Maktaş Mühendislik firmasının sahibidir.

5a84880567b0a92708b0ece8.webp

Aziz Yıldırım Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticiliği döneminde 6 lig şampiyonluğu ve 10 lig ikinciliği yaşandı. Ayrıca UEFA Şampiyonlar Ligi çeyrek finaline ve UEFA Avrupa Ligi yarı finaline Aziz Yıldırım başkanlığında ulaşıldı. Aziz Yıldırım, Fenerbahçe’nin 32. başkanı olarak da bilinir.

ARTI49

HABERE YORUM KAT