Ünlü Türk oyuncu: "Türkiye’den daha çok İsrail'de meşhurum"

Ünlü Türk oyuncu: "Türkiye’den daha çok İsrail'de meşhurum"

İsrail'de hayranlarıyla buluşan dizi oyuncusu Muharrem Türkseven, bu ülkede beklediğinin ötesinde büyük bir ilgiyle karşılaştığını ve "Türkiye’den daha çok burada meşhur olduğunu" söyledi.

Son yıllarda Orta Doğu’dan Latin Amerika’ya kadar milyonlarca izleyicide büyük ilgi uyandıran Türkiye yapımı televizyon dizileri İsrail’de de büyük hayran kitlesine sahip.

"İstanbullu Gelin", "Benim Adım Melek" ve "Mahkum" gibi televizyon dizilerinde rol alan 33 yaşındaki oyuncu Türkseven, bir organizasyon kapsamında sevenleriyle buluşmak için geldiği İsrail’de büyük ilgiyle karşılaştı.

Çok sayıda İsrailli hayranı, Batı Kudüs’teki gezisi sırasında tesadüfen karşılaştıkları Türkseven’i tanıyarak, onunla fotoğraf çektirmek için sıraya girdi.

"Havalimanında beni karşılamaya geldiklerinde şoke oldum"

Türkseven, İsrail gezisi, karşılaştığı ilgi, Türk dizilerinin yurt dışındaki başarısı ve İsrail’deki sektörel ve reklam iş birlikleri konularında açıklamalarda bulundu.

İsrailli izleyicilerden gördüğü ilgiye şaşırdığını ifade eden Türk oyuncu, "Hakikaten bu kadar ilgi beklemiyordum. İsrail’de 'İstanbullu Gelin' dizisinin çok ses getirdiğini biliyordum ama bu kadar beklemiyordum. Çünkü havalimanında başladı hikaye. Havalimanında beni karşılamaya geldiklerinde şoke oldum. İnanılmaz bir ilgi alaka var." dedi.

Türkseven, "Tabii bu da bir oyuncu olarak benim sırtımı okşayan, beni mutlu eden bir şey. Ülkemiz adına da çok iyi bir şey. Yani Türkiye’de yapılan bir dizi başka bir ülkede çok izleniyor ve çok acayip bir hayran kitlesi oluşuyor." diye konuştu.

 

HABERE YORUM KAT