Üniversite öğrencisine cinsel saldırı iddiası! Yüzlerce kişi sokağa döküldü

Üniversite öğrencisine cinsel saldırı iddiası! Yüzlerce kişi sokağa döküldü

Frnansız Komünist Partisi üyesi olan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi, partinin Belediye Meclisi’ne seçilen üyesi Maxime Cochard ve arkadaşı Victor Laby'nin cinsel saldırısına uğraması sonucu intihar etti. intiharının ardından ülke sokağa döküldü.

Fransız Komünist Partisi (PCF) üyesi olan 20 yaşındaki Guillaume T. adlı üniversite öğrencisi, 21 Ocak 2021 tarihinde, partinin Belediye Meclisi'ne seçilen üyesi Maxime Cochard ve arkadaşı Victor Laby’nin cinsel saldırısına uğradığını sosyal medya hesabı üzerinden duyurmuştu.

Guillaume T. geçtiğimiz 9 Şubat tarihinde de üniversite yurdundaki odasında intihar ederek hayatına son vermişti. Genç öğrencinin hayatına son vermesinin ardından patlak veren skandal ülkeyi karıştırdı.

"GUİLLAUME T. İÇİN ADALET İSTİYORUZ"

Fransa'da aralarında üniversite öğrencileri ve sivil toplum kuruluşlarının da bulunduğu yüzlerce kişi sokaklara döküldü. Guillaume T. adlı öğrencinin ölümüne neden olan kişilerin cezalandırılmasını talep eden protestocular, “Guillaume T. için adalet istiyoruz” sloganları eşliğinde yürüyüş gerçekleştirdi. Protestolar, Fransız Komünist Parti (PCF) binası önünde de devam etti.

su.jpg
SORUŞTURMA AÇILDI

Komünist Parti Ulusal Sekreteri Fabien Roussel, “Yoldaşımızın kaybından üzüntü duyuyoruz. Guillaume için hakikat ve adalet isteniyor. Bu korkunç trajediye ışık tutması gereken bir soruşturma açıldı” dedi.
Öte yandan genç öğrencinin isteği doğrultusunda birlikte olduklarını öne süren Maxime Cochard'ın Komünist Parti'den ihraç edildiği açıklandı.

cu.jpg

Kaynak: SÖZCÜ

FOTO: SÖZCÜ

HABERE YORUM KAT