Ümit Özdağ'a soruşturma

Ümit Özdağ'a soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında soruşturma açıldı. Özdağ, karar hakkında sosyal medya hesabından sert tepki gösterdi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ hakkında "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" ve "Yanıltıcı bilgiyi alenen yayma" iddiaları kapsamında soruşturma açtı.

Ümit Özdağ, savcılığın verdiği soruşturma kararına sosyal medya platformu olan X hesabından tepki gösterdi.

Özdağ'ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

“Türkiye’de 13 milyon sığınmacı ve kaçak var. Bunlara on milyarlarca dolar harcadık ve harcıyoruz. Erdoğan’ın yanlış politikalarından dolayı ülkemizde emperyalizmin her an istismar edebileceği bir sosyolojik yapı oluştu. Göç enflasyonu azdırdı, pahalılığı ve işsizliği artırdı. Sınırlarımız delik deşik oldu. Gençlerimiz uyuşturucu batağında. Bir çok gencimiz sığınmacılar tarafından öldürüldü. Suriyeliler Türklerde. 3 kay hızlı artıyor. Bunları söylemek ve 13 milyon sığınmacı ve kaçağı geri yollamak için siyasi mücadeleye devam edeceğiz. Beni hapse atmakla korkutamazsınız. Bu güzel ülkenin Lübnan ve Suriye olmaması için verdiğimiz mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğiz.”

ekran-goruntusu-2023-12-02-003037.webp

ekran-goruntusu-2023-12-02-002839.webp

HABERE YORUM KAT